Başarı üstüne başarı

 

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, dur durak bilmiyor. 2018’de Türkiye birinciliği, 2020 yılında Türkiye ikinciliğinin ardından iki büyük başarı daha geldi.

 

TÜBİTAK’A İSİMLERİNİ YAZDIRDILAR

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi üstün başarısını TÜBİTAK’ta bir kez daha kanıtladı. 2018 yılında sosyoloji alanında Türkiye birinciliği, 2020 yılında psikoloji alanında Türkiye ikinciliği alan okul öğrencileri iki büyük başarıya daha imza attı. Okul Tarih Öğretmeni Barış Örgen danışmanlığında, TÜBİTAK lise öğrencileri proje yarışmasında katılan okul öğrencilerinden İzlem Beren Karataş ve Asya Tülay Kaçar 1231 proje arasından Sosyoloji alanında Türkiye ikincisi, Ömer Karaman ve Yağmur Buse Aydemir ise 1107 proje arasından Tarih alanında Türkiye üçüncüsü oldu.

BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Danışman öğretmen Barış Örgen ve okulun adını aldığı derecelerle eğitim alanında düşürmeyen okul öğrencilerini tebrik eden Okul Müdürü Mehmet Aykut Bozkurt, “Öğrencilerimizin projelerde almış olduğu dereceler hem okulumuzu hem de ilçemize büyük onur vermiştir. İlçemizin adını bu derecelerle duyurmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise, “İnanıyorum ki hiçbir başarı tesadüf değildir. Yeter ki gereğini yapalım. Bu anlamlı ve önemli başarıda imzası olan kıymetli çocuklarımı ve danışman öğretmenlerini gönülden tebrik eder, başarılar dilerim” mesajını sosyal medya hesabında yayınlayarak Örgen ve öğrencileri tebrik etti.