Karasu

Bakan Yardımcısı’ndan Karasu’ya ziyaret

Bakan Yardımcısı’ndan Karasu’ya ziyaret

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Sakarya’da gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Karasu’ya gelerek Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’ya ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya ziyarette bulundu. Gerçekleştirmiş olduğu ziyarette yeni spor kompleksi müjdesi veren Eminoğlu, “Karasu’ya güzel tesisler açılacak” dedi.

Donanımlı Spor Kompleksi

Sakarya’da gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Karasu’ya gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, ilk olarak Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’yı ziyaret etti. Açıklamada bulunan Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Karasu Şehir Stadı’nın olduğu alanın içerisinde yüzme havuzunun da olduğu donanımlı bir spor kompleksi alanı yapılmasını ve Büyükşehir yasasıyla beldeden mahalleye dönen yerlerde en azından antrenman amaçlı semt sahalarının inşa edilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Talepler gündemde olacak

Kaymakam Helvacı, Bakan Yardımcısı Eminoğlu’na Karasu’da yapılmasını istedikleri projeleri sunmasının ardından Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, “Şu anda Cumhurbaşkanımızın önceliği deprem bölgesinin inşası ama sizin talebinin elbette gündemimizde olacak. Taleplerinizi Bakanımıza ileteceğiz. Karasu benim için kıymetli, biz buralarda yetiştik. Gençlik Merkezi için Deprem Analizi yapılmış uygun bir yer bulduğunuzda bu sorunu da çözeceğiz. Karasu’ya güzel tesisler açılacak” dedi.

İhsaniye Projesi anlatıldı

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Kaymakam Ahmet Naci Helvacı’ya yaptığı ziyaretin ardından Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Eminoğlu’na Ak Parti İlçe Başkanı Recep Aksu, Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Karasu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç eşlik etti. Başkan Sarı, Eminoğlu’na İhsaniye Mahallesi’nde kurulması planlanan Uluslararası Spor ve Eğitim Kampüsü Kentsel Tasarım Projesi hakkında bilgi verip kendisinden desteklerini istedi.

Önemli adımlar atıldı

Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan’nın projeyle ilgili ayrıntılı sunum yapmasının ardından Açıklamada bulunan Başkan Sarı, “Bakan Yardımcımız kısıtlı olan vaktine rağmen Karasu’muz için çok önemsediğimiz Spor ve Eğitim Kampüsü Projemizin detaylarına alaka gösterdi ve İhsaniye Mahallemizde kurulmasını planladığımız kampüs için desteklerini belirtti. Karasu’ya vizyon ve değer katacak projemizin hayata geçmesi için önemli adımlar attık ve görüşmeler gerçekleştirdik” diye konuştu.

En iyi hizmet için çalışıyoruz

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Karasu Spor Salonu’na giderek Yaz Okulları antrenmanlarını ziyaret eden Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, sporcu gençler tarafından çiçeklerle karşılandı. Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, antrenmanları gerçekleştirilen spor branşlar hakkında bilgi verdi. Genç sporcularla sohbet eden Enes Eminoğlu, “Şimdilik bu salonda idare edin. Belediye Başkanınızın çok güzel spor tesisi projeleri var. Karasu’ya en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Tezahüratla karşılandı

Karasu Spor Salonu’ndaki sporcu gençleri ziyaret ettikten sonra Karasu Şehir Stadı’na giden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Karasuspor’un altyapı oyuncuları tarafından tezahüratla karşılandı. Antrenmanlara katılım sağlayan Eminoğlu, sporcu gençlerle birlikte penaltı vuruşu gerçekleştirdi. Ardından Karasuspor Kulüp Başkanı Hasan Özkan ve yöneticiler Şehir Stadı’nda olan eksikler konusundaki taleplerini Eminoğlu’na iletti. Karasu’ya en iyi hizmeti vermek için çalışmalara devam edeceğini belirten Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Karasu’dan ayrıldı.

 

Eminoğlu, sporcu gençlerle birlikte penaltı vuruşu gerçekleştirdi.
Uluslararası Spor ve Eğitim Kampüsü Kentsel Tasarım Projesi hakkında bilgi verildi.
Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, sporcu gençler tarafından çiçeklerle karşılandı.
Genç sporcularla sohbet eden Enes Eminoğlu, fotoğraf çekilerek anı ölümsüzleştirdi.
Eminoğlu, Karasu’ya en iyi hizmeti vermek için çalışmalara devam edeceğini belirtti.
Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Karasuspor’un altyapı oyuncuları tarafından tezahüratla karşılandı.