Spor

Aziziyespor deprem bölgesinde

Aziziyespor deprem bölgesinde

Toplanan yardımları birinci elden deprem bölgesine götüren Aziziyespor Başkanı Çetin Kaya, Mahalle Gençliği ve Muhtar Ömer Besim Cengiz toplanan yardımları Hatay’a götürüp ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

 

Yerinde gördük

Depremin meydana gelmesinin hemen ardından depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a giden Karasu Aziziyespor Başkanı Çetin Kaya, “Muhtarımız ile birlikte topladığımız yardımları yerine kendimiz teslim etmek istedik. Bu bağlamda Hatay’da yardımlarımızı depremzedelere ilettik. Salı akşamından itibaren bölgede yaşananları gözümüzle gördük. Çok sıkıntılı bir süreç bizi bekliyor. Ancak milletimiz bu yükü kaldırabilecek durumda” dedi.

Seferber oldu

Aziziyespor ve Aziziye Mahallesi’nin deprem sonrası yardım seferberliği başlattığını ve Muhtar Ömer Besim Cengiz öncülüğünde ciddi bir yardım kampanyası başlattıklarını söyleyen Başkan Kaya, “Biz de mahalle haricinde kalan çevremizden yardım topladık ve bölgede yaşanan sıkıntıları azaltmak için elimizden gelen gayreti ortaya koyduk. Bundan sonra da mahalle halkımızın yardımlarının süreceğini ve bölgedeki vatandaşlarımızın ellerinden gelini yapacağını biliyoruz” dedi.

Video yayınladı

Öte yandan Karasulu Ünlü Oyuncu Timur Acar da sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak, Karasu’da yazlığı olan hayranlarına seslendi. Acar, videoda yazlıklarını depremzedelere vermek isteyenlerin Karasu Aziziyespor hesabı ile iletişime geçmelerini istedi. Acar’ın videosunun sosyal medyada yayılmasının ardından pek çok yazlık sahibinin Aziziyespor ile iletişime geçtiği ve yazlıklarını depremzedelere vermek istediği öğrenildi.

Aziziye Gençliği depremin hemen ardından Hatay’a gitti.
Başkan Çetin Kaya “Milletimiz bu yükü elbirliği ile kaldıracak güçtedir” dedi.
Timur Acar sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu.