Karasu

Avrupa’dan Manavpınarı’na yolculuk

Avrupa’dan Manavpınarı’na yolculuk

Erasmus projesi kapsamında Karasu’ya gelen misafir öğrenciler ve öğretmenler Manavpınarı İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından coşkuyla karşılandı. Çocuk Bayramı havasında geçen karşılamada misafirlere kolonya ve şeker ikram edildi ve folklor gösterileri yapıldı.

Törenle karşılandı

Erasmus+ Projesi “Farklılıklar İçinde Birlik” ile geçtiğimiz aylarda Manavpınarı İlkokulu’nun öğrencilerini ağırlayan ülkeler bu hafta iadeiziyarette bulundu. Polonya, Romanya ve Yunanistan’dan gelen öğretmenler ve öğrenciler, ilçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın da katılımıyla okulda düzenlenen tören ile karşılandı. Çocuk Bayramı havasında geçen karşılamada misafirlere kolonya ve şeker ikram edildi ve folklor gösterileri yapıldı. Okul Müdürü Kürşat Kılıçarslan, “Misafirlerimiz ile birlikte güzel vakit geçirdik. Güzel bir karşılama programı düzenledik” dedi.

Birçok etkinlik düzenlendi

Projenin Türkiye ayağında iklim değişikliğiyle mücadele ve doğa temalı bir buluşmayı hedefleyen öğrenciler ilk günlerinde doğada kirliliğe neden olan çeşitli plastik, metal ve karton malzemelerle yeniden kullanılabilir eşyalar üretmek üzere okul bahçesinde atölye çalışması yaptılar. Kalan zamanlarını okuldaki derslere katılarak geçiren misafir öğrenciler fidan dikimi, camii ziyareti, işbirlikçi orman resmi oluşturma etkinliği ve kültürel gezi kapsamında birçok etkinliğe katılım sağladıktan sonra Türkiye’deki görevlerini tamamlayıp vatanlarına döndü.

Çocuk Bayramı havasında geçen karşılamada misafirlere kolonya ve şeker ikram edildi.
Karasu’ya gelen misafir öğrenciler ve öğretmenler coşkuyla karşılandı.