Spor

ASKF tüzük değiştiriyor

ASKF tüzük değiştiriyor

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, tüzük tadilatı için kurultaya gidiyor. Tüzükteki tadilat için düzenlenecek kurultay 17 Ekim’de yapılacak. Eğer yeterli çoğunluk sağlanamazsa kurultay 24 Ekim’de çoğunluk aranmaksızın gerçekleşecek.

Seçim yok

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurultaya gidiyor. Federasyon’un internet sitesinden yapılan açıklamada tüzükte tadilat yapılacağı bildirildi. Kulübün internet sitesinde kongre bilgisi 7405 Sayılı Kanun gereği yapıldığı bildirildi.  Başkanlık seçiminin yapılmayacağı kurultay için ilk oturum 17 Ekim Salı günü saat 14:00’da Erenler Atatürk Stadı’nda planlanıyor. Yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda kongre 24 Ekim Salı günü aynı yer ve saatte yapılacak.

6 madde

Sitede yer alan bilgi notu şu şekilde: 7405 sayılı kanun gereği yapılması gereken seçimsiz tüzük tadilatlı olağan üstü genel kurul toplantısı 17 ekim 2023 salı günü Saat:14:00’da Erenler Atatürk Stadı’nda yapılacaktır. Ekseriyet sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 24 Ekim 2023 salı günü aynı yer ve saatte yapılacaktır. Kurultay gündemi ise “Açılış ve yoklama, Başkanın açılış konuşması, divan teşekkülü, Yeni tüzüğün okunması, müzakeresi ve kabulü, dilek ve temenniler, kapanış” şeklinde duyruldu.