Karasu

Anayasal hak ihlali

Anayasal hak ihlali

Karasu Belediyesi’nde işçilere sendikadan istifa etmeleri yönünde mobbing uygulandığını söyleyen Yeniden Refah Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Recep Özdemir, “Bu bir Anayasa ihlali, bir insanlık suçudur” dedi.

Kabullenilemez

Karasu Belediyesi’nde çok sayıda işçinin sendikalardan istifa etmesi yönünde baskı gördüğünü, bunun işçilere verilen Anayasal hakkın kullanılmasına engel teşkil ettiğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Recep Özdemir, “İşçinin alın terini kutsal sayan bir inanışta olanların insanlık suçu işlemeleri kabul edilemez. İnsanların ekmekleri ile tehdit edilmeleri ne Anaya ile ne insan hakları ile bağdaşıyor” diye konuştu.

Herkes hakkını alacak

“Son gelişmeler Karasu’nun adil düzene ve Milli Görüş Belediyeciliğine ihtiyacını bir kez daha ortaya koymuştur” diyen Recep Özdemir, “Bizim liyakat dışında bir kriterimiz olmaz. Biz Karasu’ya güler yüzle, adaletle hizmet etmeye talibiz. Hak edenin hakkını aldığı, işini yapanın ekmek kaygısı taşımadığı bir yönetim anlayışı ile Karasu Belediyesi’ne talip olduk. Bizim dönemimizde, geçmişte yaşanan sıkıntılar son bulacak” ifadelerini kullandı.