Karasu

Altyapıya ihtiyaç duymayan internet

Altyapıya ihtiyaç duymayan internet

Karasu’da kablosuz internet hizmeti veren Ant Wifi, yaz aylarında daha fazla ilgi görüyor. Başvuru sonrasında hızla bağlantı yaptıklarını ve kesintisiz internet hizmeti sunduklarını söyleyen Eda Solmaz, hem yerleşik kesimden hem de yazlıkçılardan gelecek talepleri karşılayacak istasyona sahip olduklarını söyledi.

Uydudan internet

Karasu’da pek çok noktada kablo altyapısının yetersiz olmasından dolayı vatandaşlar uydu internetini tercih ediyor. İstasyonlar aracılığı ile çatıya anten bağlanması sistemi ile çalışan internet aktarımı kesintisiz bir deneyim sunuyor. Önceleri Telekom altyapısı bulunmayan yerlerde daha fazla tercih edilen Ant Wifi, şimdilerde her yerde kullanılıyor. Hem yazlıkçı kesimden hem de yerleşik vatandaşlar tarafından çokça tercih edilen Ant Wifi, ihtiyaca uygun paketlerinden dolayı da çokça kabul görüyor.

Kontörlü internet

Karasu’da 3 binin üzerinde internet abonelerinin bulunduğunu söyleyen Ant Wifi Satış Müdürü Eda Solmaz, “Vatandaşlarımız kurulum yaptırdıktan sonra ihtiyaçlarına göre internet allımı gerçekleştirebiliyor. Mesela 30 günlük internet satın almak mümkün. 30 günün sonunda siz yeniden kontör yükleyene kadar internetiniz sonlandırılıyor. Fatura derdiniz de olmuyor. Yeniden internet almak istediğinizde bize başvuruyorsunuz ve yeniden internetiniz açılmış oluyor” dedi.

Taahhüt yok

Kullanıcılardan taahhüt almadıklarını ve bu nedenle de çok tercih edildiklerini söyleyen Satış Müdürü Solmaz, “Kullanıcılarımız tarife almadıklarında otomatik olarak bizden ayrılmış oluyor. Yeniden tarife aldıklarında internet kullanmaya devam ediyor” dedi. Uydu interneti olduğu için arıza yaşamadıklarını, olası anten dönmesi ya da teknik sorunlara da en kısa sürede müdahale ettiklerini söyleyen Solmaz, şimdiye kadar Ant Wifi kullananlardan şikeyette bulunan olmadığını da sözlerine ekledi.