Spor

Alkışlar şampiyona (4-0)

Alkışlar şampiyona (4-0)

1.Amatör Küme’nin başından bu yana etkili bir grafik çizen Kızılcıkspor, Akyazı As Kuzulukspor karşısında 4-0 galip geldi. Kızılcık bu skorla bitime haftalar kala şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

 

Baskın başladık

1.Amatör Küme’ye mutlak şampiyonluk parolası ile başlayan Kızılcıkspor, Akyazı As Kuzuluk karşısında şampiyonluk maçına çıktı. Maça müthiş bir motivasyonla çıkan Kızılcık ekibi karşılaşmanın hemen başında 2. dakikada Emrecan’ın düşürülmesi ile penaltı kazandı. Ancak Yusuf penaltıyı gole çeviremedi. Bu dakikadan sonra da ataklarını sürdüren Kızılcık ekibi 22. dakikada Oğuzhan’ın kafa golü ile 1-0 öne geçti. Rakibine boş alan bırakmayan yeşil-beyazlılar 45. dakikada Yusuf ile farkı ikiye çıkardı. Yusuf bu golle hem kendini affettirdi hem de ilk yarının skorunu tayin etti.

İkinci yarıda 2 gol daha

Karşılaşmanın ikinci yarısına da aynı inanç ve motivasyonla başlayan Kızılcıkspor’un ikinci yarıda bulduğu iki golü de sonradan oyuna giren oyuncuları attı. 76. dakikada İsmail skoru 3-0’a taşıdı. Bu dakikadan sonra rakip oyun disiplininden iyice koptu. Karşılaşmanın son golünü ise yine sonradan oyuna giren Gökalp attı. 88. dakikada gelen gol aynı zamanda şampiyonluğun belirlendiği gol olmuş oldu. Bu sonuçla Kızılcıkspor ligin tamamlanmasına haftalar kala Süper Amatör Küme’ye yükselmeyi garantilemiş oldu.

İnandık başardık

Geçen yıl Süper Amatör Küme’yi kıl payı kaçırdıklarını hatırlatan Kızılcıkspor Başkanı İdris Demirci, “Geçen yıl büyük bir haksızlık sonucu son dakikada Süper Amatör Küme’yi kaçırmıştık. Bu yıl benzer bir krizi yaşamak istemiyorduk. Her maça çıkarken aklımızda geçen yılki son maç vardı. Bu yıl Allah’a şükür bu şekilde bir yol kazası yaşamadık. Süper Amatör Küme’ye yükselmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu başarıyı taraftarımıza ve oyuncularımıza armağan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemde yokum

Süper Amatör Küme için yeni bir yönetim oluşturulması gerektiğini dile getiren Başkan Demirci, “Biz yönetim olarak kendimize Süper Amatör Küme’yi hedef koymuştuk. Bu hedefimize ulaşmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Yeni dönemde benim içinde olmayacağım bir yönetim oluşacak. Elbette takıma bizim desteğimiz sonuna kadar sürecek. Ancak bir kan değişikliği ekibe de iyi gelecektir. Bu konuda yeni yönetime ve Kızılcıkspor’a Süper Amatör Lig’de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kızılcıkspor Süper Amatör Lig’e yükseldi
Kızılcıkspor’un şampiyonluk kadrosu böyle poz verdi
Mücadele çekişmeye sahne oldu
Başkan Demirci, önümüzdeki dönem yönetimde yer almayacağını söyledi