Manşet

Alemdar projelerini açıkladı

Alemdar projelerini açıkladı

Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar seçim sonrası hayata geçirmeyi planladığı projelerini açıkladı. Alemdar’ın projeleri arasında Kuzey’i ilgililendiren balıkçı barınağı ve yat limanı da yer alıyor.

30 proje açıkladı

Cuma günü Adapazarı’nda proje tanıtım toplantısı düzenleyen Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Kuzey’i ilgilendiren planlarından da bahsetti. Kuzey’de Karasu, Kocaali ve Kaynarca’ya yönelik olarak mavi bayraklı plajların sayısını artırmayı planladıklarını söyleyen Alemdar, kongre turizmine uygun nitelikli turizm tesislerinin sayısını artırmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Marina ve barınak

Karadeniz’deki potansiyelden istifade etmek ve kuzeyin ekonomik gücünü artırmak adına bölgede balıkçı barınağı yapılmasını sağlayacaklarını söyledi. Alemdar ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile işbirliğine giderek marina inşa etmeyi planladıklarını da dile getirdi. Alemdar’ın projeleri arasında 16 ilçeye sokak hayvanları doğal yaşam alanı da dikkat çekti. Alemdar, “Artık Sakarya’da sahipsiz, başıboş hayvan görmeyeceksiniz” dedi.