Akşener, BMC’yi Ankara gündemine taşıdı

Geçtiğimiz hafta Karasu’ya gelen ve yapımından vazgeçilen BMC Fabrika arazisini ziyaret ederek bilgi alan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuyu partisinin grup toplantısında gündeme getirdi. Akşener, “BMC alanına gittik ve gördük ki yatırım falan yok. Fabrika sökülüyor. Onların yerli ve milli anlayışı bu kadar. Yerli ve milli olmak lafla olmaz” dedi.

 

NUTUKLAR ATILDI

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz hafta Karasu’yu ziyaret etmiş ve geçtiğimiz günlerde sökümüne başlanan ve yapımından vazgeçilen BMC Fabrikası arazisine giderek bilgi almıştı. 15 Haziran Çarşamba günü partisinin grup toplantısında BMC ve Arifiye’deki Tank Palet Fabrikası ile ilgili konuşan Akşener, konuyu gündeme getirdi. Akşener, “Peşkeş çekilen bu stratejik kurumlarımızla ile ilgili ne nutuklar atılmıştı. Önce ‘satmadık, kiralık’ dendi, sonra sattığı ortaya çıktı. Sonra ‘fabrika değil, hurda yığını’ denildi ardından da ‘obüsleri, tank paletleri ve nice silahı bu fabrika üretiyor’ dendi. Bunların hepsini de aynı şahıs söyledi” ifadelerini kullandı.

 

FABRİKA SÖKÜLÜYOR

Konuşmasına devam eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Son olarak da ordumuzun bu stratejik tesisinin peşkeş çekilmesini örtbas etmek için bir başka yalan daha uyduruldu ve ‘Karasu’ya yeni bir fabrika kuruyoruz’ denildi. ‘Bölgede 10 bin kişilik istihdam yaratıyoruz’ diyerek şaşalı bir temel atma töreni de yapıldı. Yandaş medya günlerce bu konuda yayın yaptı” dedi. “Karasu ziyaretimizde milyarlarca dolarlık yatırım alanına uğradık” diyen Akşener, “Bir de baktık ki yatırım falan yok, fabrika sökülüyor. İşte onların, mangalda kül bırakmadığı yerli ve milli yatırım anlayışı. Sayın Erdoğan, yerli ve milli olmak lafla olmaz” şeklinde konuştu.  

 

YERLİ VE MİLLİ ANLAYIŞ

Yerli ve milli olmanın şartları vardır” diyerek sözlerine devam Genel Başkan Akşener, “Öncelikle yerli ve milli olanı koruyup kollayacaksın. Yerli ve milli olanları güçlendirmek için tüm imkanları seferber edeceksin. Yerli ve millilik bir siyasi slogan değil, bir anlayıştır. Öncelikle bunu göreceksin, sen milletine doğruyu söyleyeceksin, milletin parasını aziz bileceksin. Çiftçinin yanında olacaksın, milli sanayimizi koruyacaksın, çiftçimizi yabancı ülkelerin çiftçilerine, sanayimizi de yabancı ülkelerin sanayicileri ne ezdirmeyeceğiz, peşkeş çekmeyeceksin” sözlerini kullandı.