Karasu

84. yıl anısına

84. yıl anısına

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıldönümünde Karasu’da gerçekleştirilen tören ile anıldı. Karasu Kaymakamlık binası önünde düzenlenen çelenk töreninin ardından program Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan anma programı ile devam etti.

Anma programı düzenlendi

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Karasu Kaymakamlık binası önünde düzenlenen çelenk törenin ardından Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu anma programı Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda devam etti. Düzenlenen programa ilçe protokolü katılım sağladı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Leyla Zafran yaptı. Öğrenciler tarafından sergilenen gösteriler duygu dolu anlar yaşattı.

Duygulu anlar yaşandı

Zafran’ın konuşmasının ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü için hazırlanan, şiirler okundu. Ardından video, oratoryo, solo ve koro gösterileri izleyiciler tarafından hayranlıkla izlendi. Programın sonunda yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. İlkokullar arası düzenlenen resim yarışmasında Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Öğrencisi Armina Akdeniz birinci olarak, Limandere İlkokulu Öğrencisi Nehir Eslem Reis ikinci olarak Aziziye İlkokulu Öğrencisi Zeynepnur Başkılıç üçüncü olarak yarışmayı tamamladı. Ödüllerini Savcı Erkan Yüksel taktim etti.

Ödülleri takdim edildi

Ortaokullar arasında şiir yarışmasında Özel Özşen Koleji Öğrencisi Aylin Kıvanç birinci olarak, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi Zeynep Şölen Ortaş ikinci olarak, Namık Kemal İlköğretim Okulu Elif Niğdelioğlu üçüncü olarak yarışmayı tamamladı. Ödüllerini Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı takdim etti. Liseler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında ise Karasu Anadolu Lisesi Öğrencisi Mustafa Can Kılınç birinci olarak, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Defne Dağdelen ikinci olarak, Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Huri Özdemiroğlu üçüncü olarak yarışmayı tamamladı. Ödülünü Karasu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan takdim etti.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıldönümünde Karasu’da gerçekleştirilen tören ile anıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Leyla Zafran yaptı.
Öğrenciler tarafından türküler söylendi.
Koro gösterisi duygulu anlar yaşattı.
Program çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Öğrencilere ödüllerini Karasu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan takdim etti.
Solo gösterisi izleyicileri duygulandırdı.
Öğrencilere ödüllerini Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı takdim etti.
Öğrencilere ödüllerini Savcı Erkan Yüksel taktim etti.