7 yaşından beri yazıyor

7 yaşından beri yazıyor

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi Fikri Devrim Merttürk, “Beni gör” isimli kitabını basına tanıttı. Deneme yazıları ve şiirlerden oluşan karma kitabı hakkında bilgi veren Merttürk, yeni kitap yazma çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Destek gördüm

Beni Gör isimli kitabının tanıtımında kendisi ve kitap hakkında bilgi veren Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi Fikri Devrim Merttürk, ailesinin ve İlkokul Öğretmeni Bayram Turhan’ın büyük desteğini gördüğünü söyledi. 7 yaşından bu yana deneme yazıları ve şiirler yazdığını söyleyen Merttürk, bu yeteneğinin öğretmeni Bayram Turhan tarafından keşfedildiğini ve yazmaya devam etmesi konusunda cesaretlendirildiğini ifade etti.

Gerçek hayat temalı

Yazı ve şiirlerinde güncel yaşama ait emareler sergileyen Fikri Devrim Merttürk, şimdiye kadar pek çok yarışmaya da katıldığını söyledi. Yazdıklarını kitap haline getirmeye sonradan karar verdiklerini, bu konuda da ailesinden ve öğretmeni Bayram Turhan’dan teşvik gördüğünü söyleyen 12 yaşındaki Fikri Devrim Merttürk, yeni bir kitap çıkarmak için de hazırlıklarına şimdiden başladığını dile getirdi.

Üç konu var

Meslek olarak yazarlığı seçip seçmeme konusunda henüz bir karar vermediğini de ifade eden Merttürk, önümüzdeki süreçte yeni bir kitap yazma hazırlığı içinde olduğunu da sözlerine ekledi. Merttürk, yazacağı kitabın içeriğine henüz karar vermediğini söyledi. Aklında üç konu olduğunu bunlardan birini detaylandıracağını ve ardından kitap haline getireceğini ifade etti. Merttürk, söyleşi sonrasında katılımcılar için “Beni Gör” isimli kitabını imzaladı.

 

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi Fikri Devrim Merttürk, “Beni gör” isimli kitabını basına tanıttı

 

Merttürk, katılımcıları için “Beni Gör” isimli kitabını imzaladı