EğitimKarasu

614 takım arasından ilk 10’a

 

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TEKNOFEST yarışmasına katıldı. Karasu Robotik-1 ve Karasu Robotik-2 takımları ilk olarak 614 takım arasından 41 takım arasına girdi. Ardından ise 41 finalist takım arasından ilk 10’a girerek 30 Ağustos – 4 Eylül arasında Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST Karadeniz’e davet edildi.

 

KARASU’DAN İKİ TAKIM

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilişim Teknolojileri Alanı TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında Sanayide Dijital Teknolojileri Yarışması’na iki takım ile başvurdu. Karasu Robotik-1 Takımı Danışman Mehmet Çiftçi öğrencileri Bilal Özer, Muhammed Cem Çiftçi, Aydemir Mustafa Özcan yarışmada yer aldı. Karasu Robotik-1 Takımı ise Danışman Servan Sever ve öğrencileri Furkan Oğuz, Ali Baran İnan ve Muhammer Erdöl’den oluştu. Yarışmada fabrika iç lojistiğinde veya depolarda kullanılabilecek, kendisine atanmış yollarda hareket edip, belirli yükleri noktadan noktaya taşıyan, elle kontrol veya otonom çalışan bir güdümlü robot yapılması hedefleniyor.

 

TEKNOFEST KARADENİZ

Karasulu 2 takımda istenilen robotları yaparak, üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 614 takım arasından 41 finalist takım arasına girerek 5-7 Ağustos’ta Trabzon’da yapılan finale katıldı. Trabzon’da yapılan final yarışması sonunda iki takımımızda ilk 10 arasında yerini alarak 30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST Karadeniz’e davet edildi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Okulumuzu, danışman öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.