Manşet

4 projeden biri Karasu’ya

4 projeden biri Karasu’ya

EIT Climate-KIC ve FedEX’in Sürdürülebilirlik ve Hareketlilik Projelerini hayata geçirmek için 19 ülkenin 43 başvurusu içerisinden seçilen 4 projeden biri Karasu’ya. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, bu kazanımı Perşembe günü şenlikle kutlayacaklarını duyurdu.

Festival niteliğinde

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Karasu’da “Bisikletini maviye sür” sloganı ile bir şenlik düzenlenecek. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “İlçemiz, Karasu Belediyesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi iş birliğiyle sokak alanlarını yeniden tahsis ederek yayalar, bisikletler ve scooterlar için güvenli ve etkili aktif seyahat koridorları oluşturup İlk Sürdürülebilir Şehirler İklim Etki Yarışmasını kazanan 4 şehirden biri olarak seçildi. Biz de bunu Karasulularla kutlayacağız” diye konuştu.

10-18 yaş

Etkinlikler sonucuna10-18 yaş arasındaki katılımcılara çekilişle çeşitli hediyeler verilecek. 5 bisiklet 40 kask, 40 suluk, 40 kilit ve 40 bisiklet ışık seti olmak üzere toplamda 165 hediye katılımcıların olacak. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Karasu Belediyesi ve SUBÜ ortaklığındaki projeyle motor trafiğinin hakimiyetini azaltmayı hedefleyerek ve gençleri dahil etmeye odaklanarak aktif seyahate ve toplu sürdürülebilir hareketliliğe, sağlıklı yaşama daha geniş bir geçişi teşvik etmeyi amaçlıyoruz” dedi.