Siyaset

30 yıllık partisinden ayrıldı

30 yıllık partisinden ayrıldı

Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu kurulduğundan bu yana üyesi olduğu, milletvekili ve belediye başkan adaylıkları yaptığı, uzun yıllardan bu yana da Karasu İlçe Başkanlığını sürdürdüğü Büyük Birlik Partisi’nden istifa etti.

Görevden alınmışız

Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Teşkilatı görevden ve partiden istifa etti. Partinin il başkanının kimseye danışılmadan değiştirildiğini ve il başkanı olarak atanan ismin de kendileri tarafından tasvip edilmediğini ifade eden BBP Karasu eski İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, müdür atar gibi bir atama gerçekleştirildiğini, bunun da kendileri tarafından kabul edilemeyeceğini söyledi. Eminoğlu, kendilerinin görevden alındığına ilişkin bir not yazıldığını öğrendiklerini ve bunun ardından da istifa etmeye karar verdiklerini söyledi.

Eren’e tepki

Büyük Birlik Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren’in uygulamalarının küçük hesaplar içerdiğini söyleyen Eminoğlu, “Sakarya’da yerelde alınmış olan 54 bin oyun ardından milletvekili çıkarılabilir düşüncesi parti üzerinde oyunlar oynanmasına neden oluyor. Partinin P’sini bilmeyen bir ismi il başkanı olarak atamışlar. Tepki gösterdiğimizde ‘Sen Mehmet İspiroğlu’nu partiye alırken kime sordun’ dedi. Bunun üzerine aramızdaki ipler tamamen kopma noktasına geldi” diye konuştu.

Bedeli ödenmeli

Parti yönetim kurulu üyeliği, parti üst kurul üyeliği ve parti üyeliğinden ayrıldıklarını ifade eden Hasan Eminoğlu, “İstifa edeceğimizi ifade ettiğimizde Genel Başkan Mustafa Destici defalarca arayarak ve mesaj yazarak bizim görevde kalmamızı istedi. Ancak biz Tevfik Eren orada olduğu sürece bu partide yer almayı düşünmüyoruz. Başka bir partiye katılmamız söz konusu değil. Tevfik Eren oradaki görevinden alındıktan sonra biz de ihtiyaç duyulursa partimizdeki yerimizi alırız” ifadelerini kullandı.

30 yıllık emek

Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, 30 yıldır emek verdikleri partiden yönetim kurulu olarak istifa ettiklerini açıkladı. Eminoğlu, “22 kişilik yönetim kurulu olarak büyük birlik partisinden istifa ediyoruz. Biz siyasette duruş sergileriz, bizim siyasi duruşumuzu Sakarya’da bilir. Duruşumuzu kimse bozamaz ama Büyük Birlik Partisi de çoluk çocuğun eline kalacak bir parti değildir. O yüzden bu yönetimle çalışmayacağımızı beyan ediyorum. Ancak Muhsini duruşumuz her zaman devam edecektir” şeklinde konuştu.

Yazık oldu

Açıklamalarına devam eden Eminoğlu, “30 yıl bir partide görev yapmak herkesin işi değildir. Bir kuruş yardım görmeden bu partiyi ayakta tutuyoruz. Ömer başkanım görevden alındığı vakit yönetim olarak istifa ettiler. Bana da ısrarla abi istifa et dediler. Ben de istifa etmeyeceğimi, Ankara’nın beni görevimden almasından sonra basına konuşacağımı söyledim. Biz tavrımızı koyduk. Sakaryamızı bitirdiler, Büyük Birlik Partisi Sakarya’da sıfıra çıktı. Olan büyük birlik partisine oldu yazık oldu” dedi.

Cumhur ittifakından yanayız

Yaşanan olay sonrası partiden istifa ederek Ak Parti’den aday adaylığı müracaatında bulunduğunu söyleyen Ömer Faruk Bürtek, “Tam seçim sürecinde yapılan bu hareket çok büyük bir yanlıştı. O kadar konuşulacak şey var ki ama konuşmamak daha iyi. Çünkü biz cumhur ittifakına zarar vermemek amacıyla susmayı tercih ediyoruz. Şu anda Sakarya milletvekili aday adayıyım. Doğru yolda doğru hizmeti yapacağız. Biz cumhurbaşkanımız için hizmet edeceğiz. Bu yüzden yoluma Ak Parti’de devam edeceğim” dedi.

 

Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu görevden ve partiden istifa ettiğini açıkladı

 

Eski İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek yoluna Ak Parti ile devam edeceğini söyledi

 

Karasu eski Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu da basın toplantısına katılım sağladı ve istifasını açıkladı

 

22 kişilik yönetim kurulu, parti yönetim kurulu üyeliği, parti üst kurul üyeliği ve parti üyeliğinden ayrıldı