3.740 öğrenciye ücretsiz hizmet

3.740 öğrenciye ücretsiz hizmet

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan Başkanlığında 2022-2023 eğitim öğretim yılı birimci dönem değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda müjdeli bir haber veren Turhan, öğrencilere ücretsiz beslenme hizmeti verileceğini belirtti.

Önemli konulara değinildi

Milli Eğitim Bakanlığının tüm okullara gönderdiği talimat doğrultusunda Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan Başkanlığında 2022-2023 eğitim öğretim yılı birimci dönem değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Taşkıran, Ergün Demir ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda önemli konulara değinildi. Birinci dönemin ve ikinci dönemin değerlendirildiği toplantıda Turhan, öğrencilere ücretsiz beslenme hizmeti verileceğini belirtti.

Kocaali’ye gönderilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere yönelik sosyal desteklerinin sürdürmeye devam ettiğini belirten Turhan, “İlçemizde okul öncesi eğitim gören 964, taşıma kapsamındaki 2.776 öğrencimizde olmak üzere toplamda 3.740 öğrencimize Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ürettiği yemekler ile ücretsiz yemek hizmet verilecek. Taşımalı sistem kapsamında bulunan öğrencilerimize maddi durumu yeteriz öğrencilerimizde eklenerek sayı %50 arttırılmıştır. Ayrıca Kocaali ilçesinin yemekleri de ilçemiz tarafından gönderilecektir” dedi.

Projeler değerlendirildi

İkinci dönemde öğrencilerim başarıları için birçok projeye imza atılacağını belirten Turhan, “Eğitimcilerimizle birlikte LGS ve YKS gibi sınavlar ve ikinci dönemde ilçe okullarında yapılacak çalışmaları değerlendirdik.  Kitapsakarya, Sanat Sakarya, YetenekSakarya, Bilim Sakarya, Spor Sakarya projelerinin aktif yürütülmesi ve Karasu ilçesinde yapılan Erasmus AB Projeleri, Teknofest, Tübitak, MebRobot, e-Twinning, Harezmi Projeleri de istişare edildi” dedi.