Karasu

29 Ekim Karasu’da coşkuyla kutlandı

 

Cumhuriyetin 99. yılı Karasu’da coşkuyla kutlandı. Cuma günü çelenk sunma programıyla başlayan kutlamalar, Cumartesi (Bugün) Karasu Şehir Stadı’nda düzenlenen coşkuyla programla devam etti.

 

DOLU DOLU KUTLAMA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Cuma günü Karasu’da çelenk sunma programıyla başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 99. yıl kutlamaları Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’nın cumartesi günü sabah saatlerinde makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Ardından ise Karasu Şehir Stadı’nda kutlamalar başladı. Programın sunuculuğunu Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Muharrem Bozkurt Celepoğlu ve Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Kader Ozan gerçekleştirdi. Statta, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Ardından ise saygı duruşu ve Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Mehmet Tahir Gök yönetiminde İstiklal Marşı okundu.

 

ŞİİRLER OKUNDU

Şehir Stadı’nda düzenlenen kutlama programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu. Mesajın ardından Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı konuşmasını gerçekleştirdi. Törende Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Oğuzhan Yavuzyiğit “Cumhuriyet”, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan Zeynep Şentürk’ü   “Akdeniz’e Doğru”, Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’den Yusuf Baki Togay “Bugün”, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Zeynep Naz Erdoğan “Kutlu Olsun Herkese Cumhuriyet Bayramı”, Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nden Öykü Şen, “Cumhuriyet Bayramı’nda” isimli şiirleri seslendirdi.

 

GÖSTERİLER GÖZ DOLDURDU

Cumhuriyetin 99’uncu yılında düzenlenen program kapsamında Aziziye İlkokulu öğrencileri rond gösterisini sunarken, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ise halk oyunları gösterisini gerçekleştirdi. Sunumların ardından29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz” temalı liseler arası kompozisyon, ilkokul ve ortaokullar arası şiir yarışmasında ve Cumhuriyet koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Lise kompozisyon yarışmasında birinci Karasu Anadolu Lisesi’nden Mustafa Can Kılınç, Karasu Anadolu Lisesi’nden Sevim Özdemir ikinci, Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Eröz Eray Özdemir ise üçüncü oldu.

 

ÖDÜLLER VERİLDİ

Ortaokul şiir yarışmasında ise Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Hümeyra Zeynep Demirbilek birinci olurken, Karasu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Nur Dursun ikinci, Adatepe Ortaokulu’ndan Ervanur Cansız üçüncü oldu. İlkokullar arası şiir yarışmasında ise Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan Ecem Gökçe Gültay birinciliği kimseye kaptırmadı. Aziziye İlkokulu’ndan Ezgi Çelik ikinci, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan Cihat Ensar Koç üçüncü olmaya hak kazandı. Dereceye giren öğrencilere Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Yüksel ödüllerini vererek tebrik etti.

 

CUMHURİYET İÇİN KOŞTULAR

Törende Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. Genç erkek kategorisinde Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Samet Umut Kel birinciliği kimseye kaptırmadı. Yine aynı okulun öğrencilerinden Serkan Bozdemir ikinci, Mahmut Can Akyurt ikinci, Mustafa Ülker dördüncü oldu. Genç kızlar kategorisinde ise Karasu Anadolu Lisesi öğrencisi Sinem Koç birincilik ipini göğüsledi. İkinci Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nden Edanur Reis, üçüncü Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Eylül Ece Çatalbaş üçüncü, Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nden Ebrar Reis ise dördüncü olarak yarışı tamamladı.

 

CUMHURİYETİN YILDIZLARI

Yıldız erkeklerde ise Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu’ndan Mahmut İlyas Çelik birinci olurken, Adatepe Ortaokulu’ndan Uğur Gündoğdu ikinci, Adatepe Ortaokulu’ndan Ömer Faruk Keleş üçüncü oldu. Yıldız kızlarda birinci Adatepe Ortaokulu’ndan Şakire Öyküm Yaman birinci, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Şevval Özkan ikinci, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Firdevs Duruk ise üçüncü oldu. Küçük erkeklerde Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu’ndan Metehan İmamoğlu birinci, TOKİ Demokrasi Ortaokulu’ndan Ahmet Faruk Toprak ikinci, Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu’ndan Berat Kurt üçüncü, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Muhammet Can İrga dördüncü oldu. Küçük kızlar da ise Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Beren Aydın birinci, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ecrin Eylül Güngör ikinci, Adatepe Ortaokulu Erva Nur Cansız üçüncü, İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu’ndan Nazlı Arık ise dördüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ise protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

 

YÜREKLER KABARDI

Karasu’da öğrenciler tarafından özenle hazırlanan ve coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapılan final gösterisi ise güne damga vurdu. İlçe merkez ortaokul ve lise öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk ve Bayrak Temalı final gösterisi göğüsleri kabarttı. Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin koro gösterisi ise büyük beğeni topladı. Final gösterisi sırasında Karasu İlçe Emniyet Müdürü Vekili Hakan İzmir ise gözyaşlarını tutamadı. Program resmi geçit töreniyle sona erdi.