Gündem

Erol istifa etti

2019 seçimleri sonrasında Karasu Belediyesi’nin şirketi Karsaş müdürlüğü görevini yürüten Salim Erol görevinden ayrıldığını açıkladı. Erol istifasının ardından Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile bir fotoğraf paylaştı ve görevden affını istediğini yazdı. Salim Erol’un sağlık ve Erbatan ile ilgili sorunlarının olduğu iddia edildi.

 

Kim o Meclis üyesi

Karasu Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Cihan Ersöz sosyal medya sayfasından, Ak Partili bir belediye meclis üyesinin gözaltına alındığını iddia etti. Ersöz’ün kast ettiği ismin kim olduğu araştırılırken, bir yorum daha yapan Cihan Hoca, bu kişinin  gözaltına alındıktan sonra salıverildiğini söyledi. Kast edilen kişinin kim olduğu konusunda herkesin bir fikri var ama gözaltına alınma olayı ile ilgili bir bilgi doğrulaması gelmedi.

 

Bunu da gördük

Önceki hafta gazetemize bir açıklama yapan Adatepe eski Muhtarı Sıtkı Bak mahalledeki futbol sahasına aronya bitkisi ekilmesini eleştirmiş ve “Ot değil adam yetişsin” demişti. Konu ile ilgili Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, karasuahberleri.com adresinden yanıt vermeyi uygun bulmuş. Haberde bizim gazetemizden de “Bir gazete” diye bahsedilmiş. Karasu’da hepi topu üç gazete var. Bir gazetede çıkan habere başka bir yayın organında yanıt verildiğini duymuştuk da bir gazetenin bu şekilde ötekileştirildiğini de bu haberle görmüş olduk. Hayırlısı olsun.

 

Fiyatı artıran olduğu iddiası Karasu için geçerli değil

Depremin olmasının hemen ardından bölgedeki ihtiyaçlara ilişkin Karasu’da da çeşitli noktalarda yardım toplanmaya başladı. Ayni yardım yapmak isteyen bazı vatandaşlar satıcıların battaniyelerin fiyatlarında fahiş artış olduğunu söyledi. Yaptığımız araştırmada duyarlı esnaf sayısı o kadar fazlaydı ki, hayır için aldığını söyleyen insanlara indirimin ötesinde farklı ürünler de hediye edildi. Depremden çok kısa bir süre sonra da Karasu’dan hazırlanan ilk ilk tır Kilis’e ulaşmış oldu.

 

Düzenleme yapıldı

Karasu Belediyesi’nde depo alanı ile ilgili düzenleme yapıldı. Depo alanlarının yüksekliği değişmeksizin, çekmeleri yapıldıktan sonra alanları tam manası ile kullanmasına imkan sağlanıyor. Bu şekilde ticari alanlara sağlanan kolaylık depo sahasındaki yerlere yatırım yapacak olanlara da sağlanmış olacak. Öte yandan 18 uygulaması yapıldıktan sonra yer terki yapmaya zorlanan vatandaşların yerleri de kamulaştırma sorununu beraberinde getiriyordu. Kendi rızası ile terkte bulunan vatandaşlara avantaj sağlayacak bir imar düzenlemesi de yapıldı. Bu şekilde kişiler son terk ettikleri metrekareyi inşaat yaparken hesabın içine koyabilecek ve bu şekilde daha fazla metrekare inşaat yaparak zararını azaltmış olacak.