Gündem

O İŞÇİ DE İŞTEN ATILDI

Karasu Belediyesi’nde performans düşüklüğü gerekçesi ile dört kişi işten ayrıldı. İş akdine son verilenler arasında geride kalan yıl Serkan Akpınar tarafından videosu çekilen ve soğukta eve yürümek zorunda kaldığını söyleyen temizlik işçisi de yer aldı. Dört kişiden diğerinin engelli kadrosundan çalışmakta olduğu, son ikisinin de şirket personeli olduğu öğrenildi. İşçilerin yasal haklarını aramak adına yargıya gidecekleri ve pek çok avukatın bu alanda istekli olduğu da kulağımıza gelen diğer bilgiler.

 

ACAR ADAY OLACAK MI

Seçimler yaklaştıkça kulislerde dedikodular da artıyor. Bu sene üçüncü dönemini tamamlayan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın milletvekili adaylığı konusunda yakın çevresi ile istişarelerini tamamladığı ve tam destek aldığı iddia ediliyor. Acar’ın il merkezi ve genel merkez ile görüşmelerinin de olumlu geçtiği ve Ak Parti Genel Merkezi’nin de Acar’ın adaylığına sıcak baktığı duyumları kulağımıza geliyor. Ahmet Acar’ın Kuzey ilçelerinin ilçe ve belediye başkanları ile de istişare ettiği ve onların da desteğini aldığı iddia ediliyor. Bakalım önümüzdeki günler neler getirecek.

 

PALAMUT BOL HAMSİ NASIL OLACAK

Bu yıl balık avı sezonun açılmasından beri palamut bolluğu yaşanıyor. Zaman zaman fiyatı 10-15 liraya gerileyen palamut, vatandaşın yüzünü güldürdü. Hafta sonu lüfer oltası ile karadan palamut alanlar dahi oldu. Ancak palamudun yem niteliğindeki yavru hamsilere saldırdığı ve bu nedenle hamsi yavrularının azaldığı iddia ediliyor. Bakalım bu bilgi doğru mu çıkacak yoksa hamsi de palamut gibi bol mu olacak?

 

EFSANE GERİ Mİ DÖNÜYOR

Bazı ilköğretim okullarında bit sirke salgını olduğu yönünde velilere bilgilendirme yapıldı. Öğretmenler tarafından yapılan uyarılarda bazı öğrencilerde bit sirke görüldüğü belirtilerek ilaç ve saç temizliğiyle ilgili önlem alınması istendi.

 

65 YAŞ ÜSTÜ KARTI

Toplu taşıma yapan özel halk otobüslerinde 65 yaş üstü kartı sorunu bitmek bilmiyor. Bu kartı devlet veriyor ve firmalara da bu yolcuları taşıması karşılığında aylık bir ödeme yapıyor. Bu ödeme tatmin edici düzeyde olmayabilir. Bu kartı istismar eden ve bedava olmasından dolayı sık kullananlar olabilir. Ancak kart sahiplerine yapılan muamele de kolay kabullenilir gibi değil. Toplu taşıma araçlarında 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik kaba davranışlar diğer yolcuların da tepki göstermesine neden oluyor. Dolmuşlar 65 yaşın üstünde olduğunu düşündüğü yolcular için durmak istemiyor. Geçtiğimi hafta bize ulaşan bir okurumuz kanser hastası olduğunu ve kemoterapi aldıktan sonra dönüşte el kaldırdığı pek çok dolmuşun kendisini almadığını söyledi. Bu işe kalıcı bir çözüm bulunmalı. Aksi halde tatsızlıkların boyutunun artması işten değil.

 

6 AY İZİNLİ

Kadrolu olarak Karasu Devlet Hastanesi’ne atanan Göz Hastalıkları Uzman Dr. Dilek Yılmaz görevine başlamadan doğum izni kullandığı ve 6 ay görevde olmayacağı öğrenildi. Kadrolu olarak atanmasına rağmen göreve Yılmaz’ın yerini mevcut Uzman Doktor Emine Doğan’ın yürüteceği öğrenildi.