2. etap sona doğru

 

Cumhurbaşkanlığının talimatı ile başlatılan Her Yıl 100 Bin Konut Projesi kapsamında Caferiye’de bulunan TOKİ yerleşkesinde inşa edilen 408 konutluk ikinci etap projede kaba inşaatlar tamamlanma aşamasına geldi. İnşaat sahasında incelemelerde bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar projenin bölgeye değer katacağını söyledi.

 

TAMAMLANMA AŞAMASINDA

Kocaali Caferiye Mahallesi’nde daha önce tamamlanan 448 konutluk 1. Etap TOKİ projesinin ardından, önceki yıl Cumhurbaşkanlığı’nın talimatıyla hayata geçirilen Her Yıl 100 bin Konut Projesi kapsamında yapımına başlanan, 408 konutluk 2. Etap projede kaba inşaatlar tamamlanma aşamasına geldi. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir proje sahasına incelemelerde buldu. Saha sorumlularından çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Daha önce tamamlanan 448 konut ve sosyal donatılardan oluşan birinci etabın yanı sıra bölgeye ve Kocaali’ye değer katacak bir projenin daha tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Acar projenin kısa süre içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine ulaştırılacağını belirtti.

 

BİTMEK ÜZERE

Kocaali Caferiye’de 652 dönümlük alanda devam eden 408 konutluk projenin, Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Sakarya’da hayata geçirilen iki projeden biri olduğunu belirten Başkan Ahmet Acar “Dört yıllık bir çalışma sonrası bir Bakanlar Kurulu Kararı ve bir de torba kanun düzenlemesiyle TOKİ’ye devrettiğimiz 652 dönüm alanda gerçekleştirilen 2. Etap Konut Projesi’nin kaba inşaatı bitmek üzere. 448 konut ve sosyal donatılardan oluşan 1. Etap sonrası, ikinci etapta da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce tamamlanan 448 konut ticarethane cami ve okul projesinden oluşan birinci etabın hemen yanı başında bölgemize ve Kocaali’mize değer katacak çok güzel bir proje. Cumhurbaşkanımızın hayata geçirdiği Yılda 100 Bin Sosyal konut Projesi’nin Sakarya’daki iki etabından biri” dedi.

 

DEĞER KATACAK

Kaba inşaat aşaması tamamlanmak üzere olduğu projenin hızla ilerlediğini ve tamamlandığında Kocaali’ye yeni bir değer katacağını belirten Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “408 konut + ticarethane projesinin uygulandığı proje Cumhurbaşkanlığımızın talimatı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının himayesi ve hazine ve maliye bakanlığının desteği ile hayata geçiyor. Kaba inşaatlar bitmek üzere. İnşallah kısa sürede içerisinde tamamlanarak oturulur hale gelecek ve hak sahiplerine ulaştırılacak. Bu vesile ile bölgemize değer katan bir projeyi daha devletimizin desteği ve katkısı ile hayata geçirmiş olacağız. Kocaali’mize hayırlı olsun. Emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, ilgililere müteşekkiriz” seklinde konuştu.