Gündem

ECZACILAR GREV YAPABİLİR

Yükselen ilaç fiyatları, piyasada ilaç yokluğu ve eczane karlarının devlet tarafından düşürülmesinden dolayı eczacılar grev yapabilir. En son 10 yıl önce eczaneler grev yapmış, bölgelerde sadece iki nöbetçe eczane bırakılmıştı.

 

ÇATALBAŞ KAZA YAPTI

Deva Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, Perşembe günü trafik kazası geçirdi. Aracıyla yoldan çıkarak yaklaşık 150 metre savurulan Çatalbaş’ın ise sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi. İlçe Başkanı Çatalbaş’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

EMİNOĞLU’NA MÜLTECİ TEPKİSİ

Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu’na sosyal medyadan tepki yağdı. Eminoğlu’nun “Biz, mazlumlara kapı kapatamayız” başlığı ile Suriyeli mültecilere sahip çıkan açıklamasının sosyal medyada paylaşılması üzerine 1-2 kişinin dışında çok sayıda tepki aldı. Yapılan yorumlardan anlaşılacağı üzere toplumunun büyük kesimi mültecilerin bir an önce ülkelerine dönmesini istiyor. Öyle görünüyor ki önümüzdeki seçimde bu konu hükümet üzerinde önemli baskı oluşturacak. Bilindiği üzere Eminoğlu’nun geçen yıl ve bu dönemde fındık fiyatının makul olduğuna yönelik açıklamaları da çoğunlukla eleştirilmişti

 

PROTOKOL TAM KADRO

Limandereli başarılı futbolcu Tamer Erbaş’ın düğününe hemen her parti il düzeyinde katılım sağladı. Düğünün ilerleyen saatlerinde kendini müziğin ritmine kaptıran siyasiler oyun pistine çıktı. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ile Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın oynadıkları kasap havası videosu sosyal medyada oldukça ilgi gördü. Videoyu Işıksu “Limandere’nin bende özel bir yeri var” notu ile paylaştı.

 

GÜRÇAM YENİ YERİNDE

2012-2017 yılları Karasu’da Kaymakamlık görevi yapan Şafak Gürçam, buradaki görevinin ardından Adana Kozan Kaymakamlığı’na atanmıştı. Gürçam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladığı kararname ile Amasya Suluova Kaymakamlığı’na atandı. Yayınlanan kararnamede Bursa Vali Yardımcısı Selda Dural da Sakarya Vali Yardımcılığı’na getirildi.

 

DALGINLIKTAN İSTİFADE EDİYORLAR

Karasu Pazaryeri’nde özellikle dalgın hanımları takip eden tırnakçılar ilk fırsatta cüzdanları çalmayı başarıyor. Karasu’da geçtiğimiz hafta pazartesi kalabalıktan istifade eden tırnakçılar birden fazla kişini mağdur etti. Parasının kaybolduğunu fark eden hanımlar soluğu zabıtanın yanında aldı. Zabıta memurları da kadınların polise başvurmasını istedi. Zabıtalar denetimi sıklaştırsa da hırsızlar görevini yapmaya devam ediyor.