Karasu

177 öğrenciye kapılar açıldı

177 öğrenciye kapılar açıldı

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve asrın felaketi niteliğindeki depremin ardından Karasu’ya gelen öğrenciler sorunsuz şekilde öğrenime başladı. Toplam 177 öğrenci pazartesi günü sınıflarındaki yerini aldı. Öğrencilerin bazılarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan bizzat karşıladı.

Kitapları hazırlandı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıcı etkiye neden olan deprem felaketinin yaraları sarılmaya başlandı. Karasu’ya gelen depremzede ailelerin çocukları eğitime kesinti yaşamadan başladı. Karasu’ya gelen ailelerin çocuğu olan toplam 177 öğrenci adrese dayalı sisteme ve kendi tercihlerine göre okullara yerleştirildi. Öğrencilerin kitap ve kırtasiye ihtiyaçları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılandı.

Kıyafetler Çakmak’tan

Öğrencilerin okul üniformaları okullarda bulunan yedek kıyafetlerden tamamlanacak. Eksik kalan kıyafetleri de Hakan Çakmak tamamlayacak. Bazı öğrencilerin taşımalı sistem ile geleceğini de dile getiren Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Hiçbir öğrencimiz isteği dışında ya da sıkıntı yaşayacağı şekilde bir okula gönderilmeyecek. Bu öğrencilerimizin bizden yana bir mağduriyet yaşamasına da müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Destek verilecek

Öğrencilerin depremden kaynaklı yaşayabilecekleri travmalara önlem olarak okullardaki rehberlik öğretmenlerinin de mini bir kursa tabi tutulduğunu ve depremzede öğrencilere rehberlik çalışmalarında öncelik verileceğini söyleyen Turhan, “Depremzede öğrencilerimizin yaşadıkları felaketin geleceklerini etkileyecek travmaya dönüşmemesi için rehberlik öğretmenlerimiz ayrıca çalışacak. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

Sürekli yanlarında olacağız

Depremzede öğrencilerin dönemi sorunsuz şekilde tamamlamaları için azami hassasiyet göstereceklerini de sözlerine ekleyen Turhan, “Deprem bölgesinden gelen öğrencilerimizin eğitimlerinde sıkıntı yaşanmaması için azami gayret gösteriyoruz. Devletimiz bu yavrularımızın yaralarını en kısa sürede saracaktır. Biz de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz ve sürecin hiçbir yaralarını birlikte saracağız” ifadelerini kullandı.

Çetin Turhan 177 depremzede öğrencinin ilçedeki çeşitli okullara yerleştirildiğini söyledi