AKŞENER TELEFON ALDI

Karasu ve Kocaali’ye ziyarette bulunan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener esnaf ziyareti esnasında bir telefoncuya girdi. Yaklaşık yarım saat burada kalan Akşener çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Akşener masanın üstünde bulunan tuşlu telefonları görünce kendini tutamadı ve satın almak istediğini söyledi. Meral Akşener, emekli aylığının anca buna yettiğini söyleyip siyasi şaka yapmaktan da kendini alamadı.

 

MHP’LİYE SORDU

Karasu’da vatandaşlarla sohbet eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tesadüfen MHP eski Ülkü Ocağı Başkanı’na siyasi ve ekonomik gidişattan memnun olup olmadığını sordu. “Gayet memnunuz. Halimize şükrolsun” cevabını alan Akşener, “Hayırlısı olsun” diyip yoluna devam etti.

 

CANKURTARANLAR BAŞLIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet verecek olan cankurtaran ekipleri bu hafta ortasında hizmete başlayacak. Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde kurulacak kuleler ve irtibat noktaları ile vatandaşların sorunsuz bir tatil yaşamasını hedefleniyor. Cankurtaranlar üç ilçede yılda 2 bine yakın boğulma vakasına müdahale ediyor.

 

AFAD HEYECANA NEDEN OLDU

Pazar günü AFAD tarafından cep telefonlarına gönderilen acil durum mesajı pek çok vatandaşın panik olmasına neden oldu. Acil durum mesajının geldiği anda telefonlarının alışılmışın dışında çaldığını gören vatandaşlar tedirgin oldu. Pek çok vatandaş konuyu sosyal medya gündemine taşıdı. Konu kısa süreliğine de olsa Türkiye’de en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

 

KALABALIK BAŞLAR

Bu hafta okulların kapanması ile birlikte Karasu’ya yazlıkçıların gelişi artacak. Esnafın beklentisi yazlıkçıların harcama yapacağı yönünde. Pek çok Karasulu ise hastane başta olmak üzere bazı hizmetlerde aksama olmasından endişe ediyor. Trafik yoğunluğu, park yeri bulma sorunu gibi sıkıntıların baş göstermesi de muhtemel olacak. Okulların tatil olması personel bulmakta zorlanan kafe türü işletmelerin ise işini kolaylaştıracak.

 

SINAV HEYECANI SARDI

Üniversiteye giriş sınavı bu hafta sonu yapılacak. Karasu ve Kocaali’den gençler sınav için Adapazarı’na gitmek durumunda. Sınava gidişlerde sorun olmaması için Karasu Kocaali Birlik firması ek seferler koyacak. Öğrencilerin sınav stresi yaşamaması için erken saatlerde sınav yerinde olması isteniyor.

 

FATURA TARTIŞMASI

Karasu Belediyesi’ne ait Sahil Park’ta 160 lira hesap ödediğini ancak kendisine fatura verilmediğini söyleyen Gazeteci Hüseyin Cumalı konuyu birkaç gün üst üste köşesine taşıdı. Cumalı’nın açıklamasına Karasu Belediyesi yanıt verdi. Karasu Belediyesi suçlamaları kabul etmezken, reklam isteyen gazetecilerin Karasu Belediyesi’ne saldırmak için yer aradığı söylendi. Cumalı da şimdiye kadar kimseden reklam istemediğini Karasu Belediyesi’nden de bir beklentisi olmadığını söyledi. Tartışmanın nerede son bulacağını ise zaman gösterecek.