Karasu

15 Temmuz programı belli oldu

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı belli oldu. Hain darbe girişiminin 6’ıncı yıldönümü programı Karasu’da sabah saat 10.00’da başlayacak olan program gece yarısına kadar devam edecek.

 

GÜNDÜZ PROGRAMI

Karasu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı belli oldu. İlçe protokolü, 15 Temmuz programına Cuma günü saat 10.00’da merkez mezarlığındaki şehit kabri ziyareti ile başlayacak. Ardından 15 Temmuz şehit yakınları ile gazi ve gazi aileleri ziyaret edilecek. Merkez Camii’nde öğle namazı öncesi Mevlid-i Şerif okunması ve okunan Hatm-i Şeriflerin duası yapılacak. Ardından Başbuğ Alpaslan Türkeş Parkı’nda resim sergisi ziyareti düzenlenecek.

 

AKŞAM ETKİNLİĞİ

Başbuğ Alpaslan Türkeş Parkı’nda demokrasi meydanı sahne etkinlikleri yapılacak. Akşam düzenlenecek program saat 20.00’da İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayacak. Kur’an Tilaveti ve şehitler için yapılacak duanın ardından 15 Temmuz kısa film ve video gösterimi izletilecek. Programda protokol konuşmaları gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı konuşmasının ardından 15 Temmuz anı defteri yazılacak. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı 00.13’de tüm camilerde sela okunacak.