Karasu

15 Temmuz destanında 7’inci yıl

15 Temmuz destanında 7’inci yıl

Darbe girişiminin 7’incı yıldönümünde gündüz başlayan anma etkinlikleri akşam saatlerinde Karasu Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda devam etti. Etkinlikler 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı 00.13’te tüm camilerde sela okunmasıyla sona erdi.

Erdoğan canlı bağlandı

Hain darbe girişiminin 7’inci yıldönümünde Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü Karasu Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda program düzenlendi.  Düzenlenen programa ilçe protokolü, şehit yakınları, gaziler, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı. İstiklal ve saygı duruşuyla başlayan program Kur’an tilaveti ile devam etti. Şehitler için okunan Kur’an tilavetini Yeşilköy Mahallesi Camii İmam Hatibi Yunus Demirci okudu. Ardından Yeni Aziziye Camii İmam Hatibi Amil Gündüz tarafından okunan duaya eşlik edildi. Duanın sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasına canlı olarak bağlanıldı.

Eşsiz bir direniş gösterdi

Programın devamında Karasu Belediyesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz kısa film ve video gösterimi sergilendi. Ardından Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı konuşma gerçekleştirdi. Sarı, “2016 yılında takvimler 15 Temmuz gecesini gösterdiğinde aziz milletimiz zihni köhne ve gözü kan bürümüş vatan hainlerine karşı eşsiz bir direniş göstermiştir. 15 Temmuz darbe girişiminde yüzlerce vatandaşımız bayrağı için, bağımsızlığı için, bu vatanın geleceği için şehitlik mertebesine yükselmiştir. Binlerce vatandaşımız korkusuzca yürüdüğü meydanlarda yaralanarak gazi olmuştur. Milletimizin dik duruşu sayesinde dış aktörlerin oyunu bozulmuş ve bu güçlü, kararlı tavır, demokrasi bilincini ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

15 Temmuz anı defteri imzalandı

Konuşmasına devam eden Başkan Sarı, “Kadim milletimiz dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberliğine uzanan elleri kırmaya, hain emelleri bozmaya, düşmanlık edeni pişman etmeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz hain darbe girişimini nefretle kınıyor, vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun” şeklinde konuştu. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın konuşmasının ardından 15 Temmuz anı defteri imzalandı.

Tüm camilerde sela okundu

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İstanbul Şubesi Başkanı ve 15 Temmuz Gazisi Ali Ayran ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İstanbul Şubesi Başkan Yardımcısı ve 15 Temmuz Gazisi Yasin Kasarcı ve Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı konuşma yaparak anı defterini doldurup imzaladı. Programın sonunda Protokol üyeleri ve vatandaşlarda program sonrasında anı defterine duygu ve düşüncelerini ifade etti. Ardından 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a Bağlayan gece yarısı 00:13’de tüm camilerde sela okunması ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı tamamlandı.

Program istiklal marşı ve saygı duruşuyla başladı.
Program istiklal marşı ve saygı duruşuyla başladı.
: İstiklal ve saygı duruşuyla başlayan program Kur’an tilaveti ile devam etti.
: İstiklal ve saygı duruşuyla başlayan program Kur’an tilaveti ile devam etti.
Karasu Belediyesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz kısa film ve video gösterimi sergilendi.
15 Temmuz Gazisi Yasin Kasarcı, eşiyle birlikte konuşma gerçekleştirdi.
Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı konuşma yaparak anı defterini doldurup imzaladı.