Gündem

Fısıltı Gazetesi

ULAŞIMA BİR ZAM DAHA

Karasu’da ulaşıma bir zam daha geldi. Şehir içi ulaşımda 4,5 lira olan mesafe 6 liraya çıkarıldı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından ulaşıma ortalama yüzde 35 civarında fiyat güncellemesine gidildi. Yeni zamlı tarife ile Karasu’da indi-bindi 6 lira, çarşı-plaj 6 lira, çarşı-liman 6 lira, çarşı-sanayi 6 lira, çarşı-32 Evler 6 lira, çarşı-TOKİ 6 lira, çarşı-hastane 6,5 lira, çarşı-Akkum 6,5 lira, çarşı-Yeni Mahalle 6,5 lira, öğrenci ise 5 liraya çıktı.

 

ARİFE PAZARI VAR PAZARTESİ YOK

Bir süreden bu yana Karasu’da arife günleri Pazar kurma geleneği bu sene de devam edecek. Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit 1 Mayıs’ta halk pazarının açık olacağını söyledi. Bayramın ilk gününe denk gelen pazartesi günü ise pazar kurulmayacak. Bu şekilde yine haftada bir gün pazar kurulmuş olacak.

 

İSPİROĞLU PİYASAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

2004 yılında ilk kez aday olduktan sonra 2009 ve 2014 seçimlerinde ipi göğüsleyen Mehmet İspiroğlu 2024’te yapılacak yerel seçimlere iki yıldan az bir süre kalmasının ardından sahalarda görünmeye başladı. İspiroğlu ziyaretlerinin yanı sıra şık görüntüsü ile de dikkat çekiyor. Bir yandan mahkeme süreçleri yaşayan İspiroğlu girdiği her ortamda 2024’te aday olacağını açıkça ifade ediyor. Bundan sonra süreç nasıl işleyecek.

 

SARI MECLİS ÜYELERİ İLE BULUŞTU

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı belediye meclis üyeleri ile birlikte iftarda buluştu. Daha önce sadece meclis üyeleri ile bir araya gelen Başkan Sarı bu kez mecliste grubu bulunan siyasi partilerin ilçe başkanlarını da iftara davet etti. Sarı’nın davetine Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Aykut Süt, Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara ve Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu iştirak etti. Ak Parti, CHP, MHP ve BBP’li üyelerin iştirak ettiği iftara Şakir Şen katılamadı.

 

YOL AYRILIKLARI

Karasu Terminal Caddesi’nde başlayan çalışma sürerken yolun tek yönlü olarak işlemesi ile ilgili tartışma da devam ediyor. Cadde esnafı yolun çift taraflı işlemesi durumunda iki kat fazla müşteriye hitap edeceğini düşünüyor. Bu tartışma beraberinde yol ayrılıkları da getirecek gibi.

 

SARI’NIN HABERİ YOKMUŞ

Karasu İnönü İlkokulu önündeki asırlık ağacın kesileceğinden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın haberinin olmadığı iddia edildi. İddiaya göre ağacın kesildiğini sonradan öğrenen Başkan Sarı, ilgililerle tartışıp, ağacın kesilmesinin hata olduğunu dile getirmiş.

 

BAYRAMDA YOKUZ

Haftalık düzenli olarak yayınlanan gazeteniz Sakarya Kuzey bayram haftasında yayınlanmayacak. Yani sizden bir haftalık izin istiyoruz. Haberlerimizi internet sitemiz üzerinden aktarmaya devam edeceğiz. Ancak bu süre içinde yazarlarımız sizinle olmayacak. Bayramdan sonra görüşmek ümidiyle.