Gündem

GENÇ’İN BÜROSU TOPLANMA YERİ

Karasu Belediye eski Başkanı Ahmet Genç’in çarşı merkezde bulunan ofisi her gün kendisini sevenler tarafından ziyaret ediliyor. Bürokrat, siyasetçi, basın ve çeşitli meslek gruplarınca ziyaret edilen Genç’in sürekli misafirleri arasında eski Belediye Başkanı Sedat Büyük’ün olması dikkat çekiyor. Zaman zaman eski anıları ve güldüren fıkralarıyla sohbetlere renk katan Büyük, hoşça vakit geçirilmesinde önemli katkı sağlıyor.

 

TATLI NEDEN YOK

Gazetemiz kurulduğundan bu yana sadece iki yazı yazmayan Muzaffer Tatlı 614 haftada 3. Kez yok. Tatlı’nın işlerindeki yoğunluğun yakın şahidiyiz. Öte yandan Küçük Boğaz Mevkii’nde kendine organik bir yaşam alanı oluşturan Tatlı, birkaç büyük baş hayvan da bakmaya başladı. Ramazan ayının ilk haftasında da yoğunluktan yazısını kaleme alamadı. Konu bundan ibaret. Haftaya bir aksilik olmazsa kaldığı yerden devam eder.

 

İKİNCİ SIRA KARASU’YA DÜŞER Mİ

Genel seçimlere 15 ay gibi bir süre var. Bu süre hiç şüphesiz göz açıp kapayana kadar geçecek. Yaşayanlar genel seçime şahitlik edecek. Anketler muhalefetin oy sayısını artırdığını işaret ediyor. Muhalefet partilerinin başında da hiç şüphesiz CHP geliyor. Daha önce CHP’den ikinci sıra adayı olan Karasulu Hüseyin Avni Şahin’in çalışmaları parti içinde takdir toplamıştı. Şimdi CHP’nin potansiyelinin yükseldiği bu noktada Şahin’in yeniden ikinci sıraya konulmasının gündemde olduğunu duyuyoruz. Bakalım Şahin bu dönemde CHP yönetimi tarafından değerlendirilecek mi?

 

PARTİLER SAHADA

İyi Parti ve Deva Partisi saha çalışmasına hız verdi. Deva Partisi bastırdığı broşürleri birkaç haftadan bu yana dağıtıyor. Gelecek Partisi de benzer bir yol izliyor. Partilerinin misyon ve vizyonunu Karasululara aktarmaya çalışıyor. İyi Parti stant kurarak üye çalışması yapıyor. Ak Parti kırsal mahalle gezilerine ağırlık vermeye devam ediyor. MHP yıllar sonra ilk kez üye çalışması yapıyor. Bakalım bu yoğunluk neticesinde en başarılı parti hangisi olacak!

 

RAMAZAN SÖNÜK GEÇİYOR

Pandemi döneminde ramazan eğlenceleri ve toplu iftarlara ara verildi. Ancak pandemi sona erdi bu defa da ekonomik kriz baş gösterdi. Bu sene de bir eğlence olmayacak gibi. Hatta Belediye veya Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu iftar verilip verilmeyeceği de netlik kazanmadı.

 

ŞİRİN SAKARYALILAR BULUŞUYOR

Karasu’da her yıl bir iftarda toplanmayı gelenek haline getiren Şirin Sakaryalılar bu sene de bu geleneği sürdürüyor. Şirin Sakaryalılar 9 Nisan’da Zümrüt Otel’de bir araya gelecek. Bu seneki iftarın maliyetini eski hızlı şoförlerden Rizeli Mehmet Yetim’in karşılayacağını öğrendik.  Allah birliklerini bozmasın, niyetlerini kabul etsin.