Kuru bir saygının çok ötesinde

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediyesi tarafından organize edilen yemek programında şehit aileleri ile bir araya gelindi. Kaymakam Helvacı, “Şehit demek sadece kuru bir saygı ifadesinin ötesinde anlam taşıyor” dedi.

 

TEMEL KAVRAM

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 107. yıldönümü dolayısıyla Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediyesi tarafından organize edilen programda şehit yakınları akşam yemeğinde bir araya geldi. Düzenlenen programda Kaymakam Helvacı şehit aileleri ile tek tek tanıştı. Programda konuşma yapan Kaymakam Helvacı, “Şehit konusu bizim medeniyetimizin en temek kavramlarından birisidir. Bir ülke için, bir toprak için kendisini şehit etmeye hazır insanlar yoksa o ülkeniz, devletiniz, namusunuz olmuyor. Yani şehit demek sadece kuru bir saygı ifadesinin ötesinde anlam taşıyor” ifadelerini kullandı.

 

İYİ Kİ VARSINIZ

Kaymakam Helvacı, “Karasu’da Gazi Derneği için bir yer yapıyoruz. Ama bu sadece gazilerimiz için değil siz şehit ailelerimizde mekanı olacak. Sizi burada ağırlamaktan çok mutluyum. İyi ki varsınız” dedi. Belediye Başkan Vekili İsmail Karakaş ise, “Söylenecek çok şey var ama söyleyebileceğim bir şey yok. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece sırtımız yere gelmez. Sizlerle burada olmaktan çok mutluyum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı. Düzenlenen yemeğe Helvacı ve Karakaş’ın yanı sıra Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol ve Karasu Jandarma Komutanı Üsteğmen Hasan Alataş da katıldı. Bahar Kaya