ELEKTRİK OLDUĞUNA DUA EDİN

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit Perşembe sabahı basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda basın mensuplarının elektrik faturaları konusundaki ısrarlı soruları sonunda Yavuzyiğit, esprili bir dille “Siz elektrik olduğuna dua edin” dedi. Bunun hemen ardından mekanda elektrik kesintisi yaşandı. Toplantı boyunca birkaç kez elektrik gidince basın mensupları “Başkanım elektriğin olduğuna şükür” dediler.

 

İKİ HEKİM KORONA OLDU

Karasu Devlet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr.Selda Tokat Taşdemir ve

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Gülcan Tuğral’ın kovid-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle poliklinik hizmeti veremeyeceği öğrenildi. Her iki hekimin karantina süresi bitiminde yeniden görevlerine döneceği bildirildi. Ocak sonu itibariyle Kocaeli İzmit’e tayini çıkan Taşdemir’in randevulu hastaların tedavilerinin tamamlanması için bir süre daha görevine devam ettiği ifade edildi.

 

BELEDİYE TADİLATTA

Karasu Belediye Hizmet Binası’na girişle pandemi sürecine sadece ön kapıdan yapılıyordu. Geçtiğimiz günlerde Belediye’ye ön giriş kapısı tadilat nedeniyle kapandı. Girişler tadilat sona erene kadar içerdeki kapıdan yapılacak. Tadilatın sona ermesinin ardından iç kapının açık kalıp kalmayacağı ise merak konusu. Hatırlanacağı gibi iç kapı Mehmet İspiroğlu döneminde keyfi gerekçelerle kapatılmış konu yargıya taşınmış ve sonrasında kapının açılmasına karar verilmişti. Bakalım tadilatın sona ermesinin ardından iç kapı kullanılmaya devam edecek mi?

 

SOYLU GELECEK Mİ

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanı Mehmet Çatalbaş, yapımı tamamlanma aşamasına gelen yeni emniyet binasının açılışına İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’yu getirmeye çalışıyor. Eskiden bu yana kurmuş olduğu bağlantıları seferber eden Çatalbaş, 10 Nisan’da yapılması planlanan açılış için Soylu’ya durumu aktarmış. Süleyman Soylu, Karasu’ya gelirse elbette Çatalbaş’ın Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Hizmetleri Destekleme Derneği olarak başka talepleri de olabilir. Bizden duymuş olmayın ama Soylu Karasu’ya gelirse Emniyet’e bir hediye daha vermek durumunda kalabilir.

 

İMPARATOR İLK 5’TE

Ülke genelinde resmi ortak yayın yapma hakkı olan en büyük kuruluş olan Radyosfer internet üzerinden yapılan ölçümde en çok dinlenen radyoları açıkladı. RİAK araştırma şirketi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre en çok dinlenen radyo Kral FM olurken ikinciliği TRT FM, üçüncülüğü ise Radyo 7 aldı. İmparator FM Sakarya radyoları arasında ilk elliye giren tek yayın kuruluşu oldu. İmparator FM ayrıca en yerel radyolar arasında en fazla dinlenen 5 radyo arasında dördüncü sırada yer aldı. En fazla dinlenen yerel radyolar sırası ile Virgin Radyo, Radyo Alaturka, Joy FM, İmparator FM ve Pal FM şeklinde oldu.