Gündem

SARI İL BASININI ZİYARET ETTİ

Göreve geldiği günden bu yana ildeki basın kuruluşları ile arasında serinlik bulunan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ildeki bir internet sitesine geride kalan üç yılı değerlendirdiği bir röportaj verdi. Sarı röportajında son yapılan anketlerde oy oranlarını on puan kadar yukarı çıkardıklarını ve halkın yapılanları takdir etmesinin çalışma azimlerini artırdığını söyledi. İL basını ile arasındaki buzları eritmeye başlayan Sarı’nın Karasu’daki basın kurumlarına ne zaman ziyarette bulunacağı merakla bekleniyor. Zira Sarı, Sakarya Kuzey Gazetesi’ni Belediye Başkanı sıfatı ile hiç ziyaret etmedi.

 

İKİ MUHTAR MÜJDE İLE DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süredir ara verdiği muhtar buluşması geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Buluşmaya Karasu’dan Veysel Aksu ve İsmet Turan katıldı. İki muhtarın katıldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtar maaşlarının 2200 liradan 4250 liraya çıkarıldığını açıkladı. Haber muhtarlar arasında memnuniyet ile karşılandı. Bu arada muhtarların dönüş yolunda iki muhtar yoğun kar yağışına yakalandı. Bir süre yolda kalan Aksu ve Turan sağ salim Karasu’ya döndü.

 

SAADET 30 OCAK’TA

Karasu Saadet Partisi’nde kongre heyecanı yaşanıyor. Saadet Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun geçtiğimiz hafta sonu basın mensupları ile bir araya gelerek yeni yönetimle ilgili ip uçları verdi. Çevrede konuşulduğuna göre Saadet Partisi’nin yeni yönetiminde şu ya da bu şekilde partiden ayrılan veya küskün olan isimler de yer alacak. Bu kişilerle bir süreden bu yana görüşmeler yapıldığı ve görüşmelerin bu hafta içinde neticelendirileceği konuşuluyor. Tek liste ile gidilecek kongre Pazar günü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda saat 14:00’da yapılacak.

 

ÇATALBAŞ YENİDEN

Karasu İlçesi Asayiş Hizmetlerini Destekleme Derneği olağan genel kurulu pazartesi günü yapıldı. Genel Kurul’da eski yönetimde değişiklik yapılmadı ve oy birliği ile eski yönetimin devam etmesine karar verildi. Mehmet Çatalbaş öncülüğündeki yönetim yapımı tamamlanan ve önümüzdeki aylarda hizmete açılması beklenen Emniyet Müdürlüğü Binası’nın yapımında büyük emeği geçen yönetim bu şekilde onore edilmiş oldu.

 

KARAYOLLARI BİNASI ÇALIŞTI

Yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için kurumlar seferber oldu. İlçe belediyelerinin yanı sıra SASKİ ekipleri de kırsal mahalle yollarının açık tutulması için seferber oldu. Yıllardan bu yana kapalı olan Karayolları 17. Şube Şefliği’ne ait Karasu’nun girişindeki bina faaliyete alındı. Karayolları’na bağlı ekipler gece de dahil olmak üzere nöbette kaldı.