19 Şubat 2019 Salı

YETMİŞ DÖRT YIL

E-Posta :

Tarih sadece destan yazanların izlerini taşır. Bundan neredeyse yüzyıl önce çıkılan bu yolda Türkiye tarihini yazan gelmiş geçmiş ve gelecek olan en büyük liderin destanıdır Türkiye Cumhuriyeti… Aramızdan ayrılışının yetmiş dördüncü yılında bile onu yok etmeye çalışanlara inat hala ATATÜRK diye biliyorsak biz gerçekten yaşayan en güzel destanın mirasçılarıyız demek ki. İçinde yaşadığımız ülkenin temellerini atan bugün konuştuğumuz dilden, yaşadığımız dine kadar bize özgürlük tanıyan böyle bir lideri silmek isteyen zihniyetler kendi geçmişini yok sayıyor demektir. Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının kazandığı topraklarda ATATMIZI anmak onun bize bıraktığı kutsal emanetler olan bayramları kutlamak nasıl yasaklanabilir ki? Bir avuç insan değiliz bizler Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN devrimlerinin yılmaz bekçileriyiz… Dini sömürmedik, insanların üstüne basmadık, özgürlük haklarını, düşüncelerini ellerinden almadık. Tam tersine herkesin eşit olabileceği bir toplumda yaşamak adına Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN yolundan ışığından devrimlerinden ayrılmadık.

Saygının en üst düzeyini hak eden ATAM;

Yokluğunun yetmiş dördüncü yılında, aklının fikrinin ruhunun bizlere bıraktığı emanetlere dört elle sarılmış sahip çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz. Seni yok sayıyorlar ATAM, senin bizlere bıraktığın topraklara değerlere hoyratça davranıyorlar, senin askerini tutukluyor boynunu büküyorlar… Senin getirdiğin eğitim sistemiyle oynuyorlar, eğitim hayatından Türklüğü Türk olmanın geçtiği onurlu yolları yok saymaya çalışıyorlar, senin korumaya çalıştığın bozulmasın diye özen gösterdiğin dini siyasi bir simge gibi kullanıyorlar… ATAM resimlerin, bayramların fazla geliyor insanlara bizlere armağan ettiğin şanlı günlerimiz huzurlarını kaçırıyor yok saymaya engellemeye çalışıyorlar. Bizler senin gibi dış güçlerle uğraşamıyoruz ATAM, bizler kendi içimizdeki ATATÜRK, Cumhuriyet düşmanlarıyla uğraşıyoruz. Yetmiş dört yıl önce bıraktığın çağdaş demokratik ülke her geçen gün yok oluyor yerine yobazlaşan, körelen bir toplum oluşuyor.

Biz yokluğunun yetmiş dördüncü yılında huzurunda saygı ile eğilen bir avuç değil milyonlarca demokrat çağdaş insan olarak sana milyonlarca karanfil bırakacağız. Sen zorla kahraman olmaya çalışanlardan olmadığın için değil yetmiş dört yıl sonra yüz yetmiş dört yıl sonra bile hatırlanan Türk tarihinin Türkiye Cumhuriyetinin en büyük ve en onurlu lideri olarak yüreğimizde hayatımızda ve Türkiye Cumhuriyetinin her bir köşesinde saygı ile anılacaksın. Huzur içinde uyu ATAM evlatların, torunların hala senin gibi düşünen milyonlar çünkü. 


13 Kasım 2012 Salı 10:46
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA