sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

19 Kasım 2019 Salı

Sakarya Kuzey Slogan

BAĞIMSIZLIK

MUZAFFER TATLI

MUZAFFER TATLI

E-Posta : muzaffertatli5454@hotmail.com

Gerek özel hayatımızda, gerekse toplum hayatımızda bağımsızlığın çok büyük önemi vardır. Her kişi kendi hayatının geçmiş tarihleri söyle bir düşünsün. Göreceksiniz ki hayatınızın değişik evrelerinde kendi düşüncelerinizi hayata geçirmediğimiz için arzulanan hedeflerinize ulaşmadığınız da netice olarak karşınıza çıkmıştır.

Kişinin arzulanan neticeye ulaşamamasının sebepleri ise çok ilginçtir.

Örneğin; Bu sebeplerin bir bilançosunu yaparsınız çok ilginç olduğunu göreceksiniz.

Bunlar; en yakın dost bildikleriz, komşularınız, aile dostlarınız, hatta kendi aile bireyleriniz , dış mihrakların ve düşmanlarınızda size fren olmuştur. Belki dış güçlerin ve etkenlerin size engel olma olasılığını önceden hesap eder tedbir alırsanız. Fakat: dış etkenler içerde dost sandıklarınızla işbirliğine girmişse maalesef işiniz zor demektir.

Sizin anlayacağınız içeriden ihanete uğramışsanız yapacağınız tek şey kalıyor. Bıkmadan, usanmadan doğru bildiğiniz yoldan devam etmek bağımsızlığın faturasını inanlarla paylaşmaktır. Böyle bir girişten sonra: ülkemizin bugünü ile ilgili kısa bir örnekleme yapmak isterim.

Ülkemizin en yakın tarihini şöyle bir etüt edersek; 2002 ve öncesi yıllarda Türkiye’mizin dünyadaki yeri ve konumunu yaşı müsait olanlar çok iyi hatırlar. O yıllarda ekonomik olarak batmış iç ve dış itibarı sıfırlanmış olmasına rağmen: sizlere sormak lazım o tarihlerde Türkiye aleyhine dış basından ve onların işbirlikçisi vatan hainlerinin Türkiye’nin refaha ulaşması için bir gayret göstermişler mi?   

-Bankalar yağmalandı… Dış mihraklar ve içerdeki hainlerden tıs yok. Hepsinin ağzı kulaklarında.

-Teröre on binler kurban verildi… Dış mihraklar ve onların içerideki uzantıları… Yine keyifleri yerinde hatta bu tür olaylardan siyasi rant elde etmek için fırsat kolladılar.

-Faizler tavan yapmış: Tarımda yüzde 67, esnafta yüzde 47 ve diğerleri takip ediyor. Lakin dış mihraklar ve içerdeki dostlarında yine tıs… Yok. Zira halktan alınanları onlar zıkkımlanıyor. Bunları yüzlerce artırabilirsiniz. Lakin başta bizim bugünkü muhalefet partileri olmak üzere dış düşmanların ve içerideki vatan hainlerinin dümen suyuna girmişlerdir.  

Bugüne 2014 yılına gelirsek; ülkemiz ekonomi alanında zafer üstüne zafer kazanıp dev yatırımlara imzalar atarken dış mihraklar alarm veriyor. Türkiye nasıl olurda İMF ye borcunu öder, böyle milyarlarca dolarlık yatırımlara imza atar, kendi silahını uydusunu, tankını, uçağını, uçak gemisini yapar yani sizin anlayacağını bağımsızlığını kazanır.

Buna acilen müdahale edilmesi gerekir derler ve önce gezi ardından 17 ve 25 Aralık operasyonları ile Türkiye’yi taklaya getirmek isterler. Yazıklar olsun ki içerdeki vatan hainleri de bunlara çanak tutarlar. Bizim aciz ve kısır muhalefette bunu siyasi ganimet beller ve balıklama atlar.

Fakat şunu unuturlar. Türkiye Cumhuriyeti halkı onlar kadar cahil ve kısır siyasetçi değildir. Hep beraber göreceğiz ki: 30 Mart 2014 seçimleri Osmanlı tokadının hayat verdiği bir seçim olacaktır.

Bağımsızlığın Halkımız tarafından nasıl kazanıldığının miladi olacaktır.

SAĞLICAKLA KALIN 


07 Şubat 2014 Cuma 21:26
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA