sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

09 Temmuz 2020 Perşembe

Sakarya Kuzey Slogan

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu ?

MÜNİR ALİ KARA

MÜNİR ALİ KARA

E-Posta : munirali@yahoo.com

Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Gökhan Pehlivan geçtiğimiz hafta Çarşamba günü kendini iyi hissetmiyor ve doktora gidiyor. Adapazarı’nda kendisine bir iğne yapılıyor ve herhangi bir uyarıda bulunulmadan gönderiliyor.

Sabahın erken saatinde araç kullanarak Karasu Belediyesi’ndeki işine yetişmek için hareket eden Pehlivan aslına iğnenin dinlendirici etkisinden bihaber. Sinanoğlu yakınlarında direksiyon başında uyuyakalıyor.

Uyarıda bulunmayan doktor insan hayatını çok önemsiyor olmalı ama keşke tek sorun bu olsa…

Daha sonra Gökhan Pehlivan trafik kazası geçiriyor ve yaralanıyor.

Hepimizin aklına geldiği gibi 112’yi aramak aklına geliyor. Arıyor ancak sabahın saat 07:45’inde Sinanoğlu mevkiine gidecek ambulans bulunamıyor.

Her şey bu kadar da değil tabii.

Gökhan tanıdıkların yardımıyla önce Ferizli Devlet Hastanesi’ne gidiyor. Buradaki tetkiklerinde vücudunda kırıklar olduğu belirleniyor ve Adapazarı Yenikent Hastanesi’ne sevki yapılıyor.

Yenikent Devlet Hastanesi’nde Gökhan’ın kırıklarının birden ortadan kaybolduğu ve aslında turp gibi olduğu kendisine bildiriliyor ve iki günlük rapor eline iliştirilip hastaneden gönderiliyor.

Ağrı çektiğini ifade eden Gökhan’a da kazadan sonra bu ağrıların normal olduğu ve birkaç saat içinde bir şeyinin kalmayacağı salık veriliyor.

Bu durumla ilgili bir de doktor raporu düzenleniyor. Ama raporda bir bayan doktorun adı kaşede ise bir erkek doktorun adı var.

Artık bu şekilde rapor da nasıl oluyorsa o şekilde oluyor.

Modern tıbba inanan Gökhan Pehlivan ağrılarının geçmemesinin ardından yeniden hastanenin yolunu tutuyor ve üç omurunun kırık olduğu ve çok yüksek ihtimalle hayatının bundan sonrasını felç geçirebileceği gerçeği ile karşılaşıyor.

Apar topar ameliyata alınan Gökhan Pehlivan beyin cerrahları tarafından gerçekleştirilen ve mikronların bile önem taşıdığı bir ameliyat geçiriyor ve kendisine birkaç ay iş göremeyeceğine ilişkin bir rapor veriliyor.

Ondan sona birileri de çıkıp diyor ki, “Kaleminizi dikkatli oynatın. Her yazdığınızla birilerinin ekmeği ile oynuyorsunuz.”

Eyvallah.

Biz kimsenin ekmeği ile oynamayalım da siz bizim hayatımızla oynamaya devam edin öyle mi?

Siz görevinizi düzgün yapın merak etmeyin biz gerekirse yazı yazmayı da bırakırız…

 

 

 

Taraftara not

Karasu’da futbolun kalitesi yükseliyor.

Sakarya’da da diğer illerde de Karasu adını spor ile duyurmaya başladı.

Bu hafta daha mağlubiyet yüzü görmemiş bir ekibi geriye düştüğümüz maçta galip gelerek puansız uğurladık.

Tam her şey iyi giderken taraftarımızın daha duyarlı olması gerekir.

Bir takımı takım yapan en önemli şey taraftarıdır. Temsil ettiği kitle ne kadar büyük olursa olsun takım taraftarı ile büyüktür.

Mesela İstanbulspor Türkiye’nin en büyük ilini temsil ettiği halde taraftarı olmadığı için yok olmaya yüz tuttu.

Bir futbol takımında sporcuların ve yöneticilerin ne kadar önemi varsa taraftarın da bir o kadar sorumluluğu vardır.

Soğuk havada, kar yağışının altında Karasuspor için bir araya gelmek kadar maçı izlemek ve rakip oyuncuyu ve hakemi baskı altına almak, doğru yerde doğru tepkiler vermek taraftarın öncelikli sorumlulukları arasındadır.

Her şeyin yolunda gittiği şu dönemde bize bizden başka kimsenin zarar verme ihtimali var gibi durmuyor.

Aman ne olur dikkatli olalım.

Şu ya da bu kişi değil önemli olan Karasu’nun adı, onuru…

Bu bilinçle müsabakaları izler ve takımımıza destek olursak başarıda söz hakkımız olur.

Ne olur dikkatli davranalım.

Karasu’ya fayda verelim derken zarar vermeyelim…

 

 

 

Karasu’nun girişine tuz atmak bu kadar mı zor

Yahu Karasu’nun girişinde ucube gibi duran bir tren yolu ayağı var. Hadi Karasu’nun sahibi yok. Ben de yolla ilgili yazı yazmayacağımı daha önce ilan ettim ama artık dayanılası değil.

Ucubeyi şehir içine döndüğümüz yer sabah güneşi alamıyor. Bu sayede de yolda buzlanma oluyor.

Orada bir de tatlı viraj var ki tam arabayı hızlandırdığınız noktaya denk geliyor.

Tamam arkadaşlar ben Karasu’nun Şoför Odası Başkanı değilim. Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı da değilim. Hatta benim arabam da yok. Uzun bir süredir de o yolu kullanmıyorum.

Tamam Karasu da çok iyi yönetilmiyor olabilir.

Eyvallah Belediye’nin çok borcu da olabilir.

Ancak tuzlama konusu inanın bütün konuların daha önünde yer alıyor.

Sabahları çocuklarımız o yoldan okullarına gidiyor. Yolcu araçlarımız bu yolu kullanıyor.

Yazmayacağım diye sabrettim ettim ama artık dayanılası değil.

Kimse ölmeden şu buzlanma işine el atarsanız iyi olacak. Yoksa hangi kazada kimin acı çekeceği belli olmaz.

 

Alper Tatlı’nın yol haritası

Karasu’da uyuşturucu ile mücadele konusunda Alper Tatlı’nın başlattığı mücadeleyi hepiniz izliyorsunuzdur.

Önceki haftaki yazımızda kaleme aldığımız “Tatlı’nın yol haritası belli mi” konusunda da önemli gelişmeler yaşanıyor.

Tatlı bu konuda olması gerekenden de cesur davranıyor. Kararlılıkla bu işin üstüne gidiyor.

Tatlı’nın bu davranışı hiç şüphesiz Emniyet Müdürlüğü’nün de elini güçlendiriyor.

Arkasında halk desteğini hisseden Emniyet daha kararlı adımlar atabiliyor ve toplum menfaatine göre daha güzel işler ortaya çıkabiliyor.

Ancak Tatlı’nın bu konuda yalnız bırakılmaması lazım.

Şu konuda anlaşalım. Tatlı bu işten siyasi menfaat beklemiyor. Velev ki beklese bile Karasu’ya gençliğe ve geleceğe yönelik çalışma yapan birinin yanında yer almak gerektiğini düşünüyorum.

Ancak bu işin kırıp dökmeden, işi kötülüğe vardırmadan hallolması da mümkün.

Bu zehiri alan da satan da aracı olan da Karasulu. Onun için kimseyi afişe etmeden, sıkıntıya sokmadan ve rencide etmeden, diyalog yolu ile ve anlatarak bu konuyu tatlıya bağlamak mümkün.

Karasu bunu yapabilecek güçte.

Yeter ki herkes kendi geleceğini düşünsün…

 

Twitter günlüğüm

Sen güçlü olmazsan başkasına yardım edecek gücü nereden bulacaksın. Başkalarını kendinden çok seviyorsan bile kendine iyi bakmalısın...

Değiştiremiyorsan şartlara uyacaksın. İsyana gerek yok, dünyayı durduramazsın...

Yarın seçim olsa ben gene kalbimin seçtiğini seçerdim...

Bazen durmak büyük erdem... De durmak zor işte...

Okumak bir insanlık ölçüsü değil. İnsan geçen zamanla da olgunlaşmıyor. İnsanlık doğuştan gelen bir özellik. Kurcalandığında da bozuluyor...

İmkan verildiğinde insanların ne kadar acımasız olabileceğini bilenlerdenim. Onun için kimseye imkan vermemeye çalışırım...

Yaşamanın değerini anlamak için ölümün varlığından haberdar olmak gerek...

 CHP’de olanlar olmayanlar

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu’da genişletilmiş toplantı düzenledi. Genişletilmiş toplantıda pek çok ismin eksikliği de damgasını vurdu. Kimlerin eksik olduğunu yazsak bazıları eksik kalır. Onun için şu kadarını söyleyelim. Gözlerimizin aradığı ilçe başkanları mevcut değildi. Haber mi verilmedi yoksa onlar mı katılmadı onu bilmiyoruz. Sadece bir tane eski İlçe Başkanı (Müjdat İskender) yurtdışında olduğunu bildirmiş. Diğerlerinin neden katılmadığı parti içi bir konu…

 

Bir anket daha

Adayların açıklanması gecikince Karasu’nun Sesi internet haber sitesi “Ak Parti’nin adayı sizce kim olur” başlıklı bir anket yayınladı. İnternet üzerinden biz de bir anket yayınlamıştık ve neredeyse 20 bine yakın oy kullanılmıştı. Hatta anketi öngördüğümüz tarihten önce yayından kaldırmak zorunda kalmıştık. Bu ankette de 7500 civarında bir oy kullanılmış. Anketin sonuçlarını dileyen karasununsesi.com adresine girerek öğrenebilir. Ancak şu kadarını söyleyelim Karasu’da 7500 bilgisayar yok. Ve bu anketleri de sabote etmenin alemi yok. Site yöneticisi arkadaşlarımız da bu durumda zorda kalıyor.

 

Esnaf Odası seçimleri

Karasu Esnaf Odası Seçimleri de yerel seçimleri aratmayacak gibi. Oda seçimlerinin yerel seçim öncesine denk gelecek olması hareketliliği artıracak gibi. 4 yıl önceki seçimlere girerken bir daha aday olmayacağını açıklayan mevcut Başkan İlyas Balcı bu seçimde yeniden aday olmaya karar verdi. Bu durumda yıllardır Esnaf Odası Başkan Yardımcılığı yapan ve daha önce başkan adaylığını açıklayan Hüseyin Yavuzyiğit’in nasıl bir yol izleyeceğini zaman gösterecek. Ancak bir önceki seçimde aldığı oy oranı ile dikkatleri üzerine çeken Cihan Emre’nin bu seçime daha iddialı çıkacağına şüphe yok.

 

MHP’de Ünver açıklandı

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak eski İl Başkanı Orhan Ünver’i gösterdi. Ünver Karasuluların da yakından tanıdığı bir isim. Bakalım Ünver Kuzey’e ne kadar ilgi gösterecek ve bölgeye ilk ziyaretini ne zaman yapacak…

 

CHP erteledi

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayını ayın ilk günlerinde açıklayacaktı. Ancak ibrenin Ecevit Keleş’ten yana olduğu konuşuluyor. Zaten Keleş aday adayı gibi değil aday gibi çalışıyor. Kulislerde Keleş’in Sakarya Büyükşehir’e Raşit Dünya’nın da Adapazarı Belediyesi’ne aday olacağı konuşuluyor ama ne olacağını kimse kestiremiyor.

 

B planları

Aday açıklanması konusunda en fazla heyecan yaşanan yerlerden bir tanesi hiç şüphesiz Karasu. En fazla aday adayı çıkaran ilçelerin başında gelen Karasu’da aday olacak isimden sonra aday gösterilmeyecek aday adaylarının nasıl bir yol izleyecekleri konuşuluyor. İddiaya göre adayın açıklanmasının zaman kaybetmek istemeyen diğer aday adayları kendi yol haritalarını çizecek. Senaryolar şimdilik bizde kalsın ama şu kadarını söyleyelim adayın açıklanmasını ardından en az diğer iki kişi başka bir şekilde aday olup halkın karşısına çıkacak. 


14 Aralık 2013 Cumartesi 20:00
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

NİKAHLARINI MUHTAR KIYDI

Karasulu işadamlarından Özkan – Fatma Akerik çiftinin güzeller güzeli kızı Yasemin Akerik ile Hediye- Mahir

RİP AKINTISINA DİKKAT

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran Amiri Şaban Küçükosman, Türkiye’nin

TESİSLER SEZONU AÇTI

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaali’de inşa edilen Kocaali Sosyal Tesisleri ve Kadınlar Plajı’na yeni

BU HATAYA SAKIN DÜŞMEYİN

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Karasu Bölge Temsilcisi, Baharat İşletmecisi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeri

ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİ ERTELENDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından her ilçede düzenlenen ve bu akşam Karasu’da yapılması planlanan arabalı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA
bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort şişli escort escort istanbul yeni escort escort bayan ataşehir escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort sakarya escort kocaeli escort escort bayan bodrum bodrum bayan escort
şişli escort şirinevler escort