Türk futbolu nereye?

KENAN TİRYAKİ

KENAN TİRYAKİ

E-Posta :

Son bir kaç haftadır futbol liglerinde en tepeden en alt kategoriye kadar garip garip işler oluyor.
 
Takımların oynadığı bir tuhaf futbol ilk çağlardaki gibi gelişi güzel fizik gücüne dayalı bir hal aldı ne taktik var ne teknik var! Hakemlerimiz enteresan kararlar ve düdükler çalıyorlar. Aynı hareket için kırk türlü değişik yorum getirip ona göre yön gösteriyorlar. Tam bir çelişki ve hezeyanlar yaşıyorlar, üstelik biri ikisi değil tamamı profesyonelliği de böyle amatörü de böyle. İşin daha da ilginç olanı ise Avrupa'da çok kaliteli müsabakalar yöneten hakemimiz Sayın Cüneyt ÇAKIR ilginç, daha doğrusu hakemlikle hiç bağdaşmayan hareketler ve tavırlar sergiliyor. Nasıl mı? Şöyle, birincisi koşmuyor ve diyagonal çizgisini takip etmiyor o yüzden hem yardımcıları ile göz göze gelemiyor ve pozisyonu kaçırıyor. Dolayısıyla maça etki eden yanlış düdükler çalıyor. Daha da önemlisi yönettiği müsabakaları hafife alıyor, futbolcuları küçümsüyor ve hakemlik kariyerini bitirmeye yönelik yanlışlıklar yapıyor ve çok daha önemlisi bulunduğu mevkie nasıl geldiğini kimlerin ittirmesi ile geldiğini unutuyor. (Babası Serdar ÇAKIR ve Adil UÇANKAN) gibi çok saygın insanları utandıracak işler yapıyor. Benimde çok yakın dostlarım ve hakem arkadaşlarımı da haliyle zor durumda bırakıyor...
 
Kulüp başbakanları ve yöneticileri derseniz atmosferi gerdikçe geriyor. En başta Aziz YILDIRIM olmak üzere üsluplar giderek kabalaşıyor. Haliyle bu durum futbolculara da sirayet ediyor ve kart görme işlevleri giderek artış göstererek ivme kazanıyor.
 
MHK kurulu derseniz tam bir Allahlık Ali Bey. Kendi çalıyor kendileri oynuyorlar. Hiç bir müsabakanın tamamı ile zorluk derecelerine bakılmadan hakem atamaları yapıyorlar. Yani maça göre hakem değil hakemine göre maç atamaları yapılıyor. Gözlemci ve temsilci raporları göz önüne alınmadan işlem yapılıyor.
 
Tabi haliyle verilen, verilmeyen penaltılar bir maçın kazanılmasında veya kaybedilmesin de hakem hataları değil HAKEM YANLIŞLARI her müsabakadan sonra gündemi işgal ediyor.
 
Tabi yorumculara ayrı bir iş çıkıyor. Onları zaten sormayın gitsin. Hepsi başka bir havada kendi TV kanalları reyting alsın diye her türlü goygoyculuğu yapmaktan geri durmuyorlar. Birbirlerine hakarete varan boyutlarda tartışmalar yaşanıyor. RTÜK denilen anayasal bir kurumumuz var onlarda bizim seyrettiğimiz gibi sadece seyrediyorlar. Dolayısıyla spor yorumcularının programları da yüz karası EVLİLİK programları gibi acınılacak bir hale gelmiş vaziyette.
 
İnşallah işler daha çok sarpa sarmadan herkes işin öneminin farkına varır ve kendisine çeki düzen verir.
 
Yoksa işimiz zor, halimiz harap olur. Olan her gün tribünleri yavaş yavaş terk eden seyircilere olur bu gidişle. Bir gün tek bir taraftar bile bulamayacaklar. Benden hatırlatması, demedi demeyin. Kalın sağlıcakla. Selam ve dua ile…


25 Şubat 2017 Cumartesi 10:00
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
211 hit, 89 ziyaretçi, 95 ziyaret
Bu ay:
778 hit, 320 ziyaretçi, 362 ziyaret
Toplam:
415920 hit, 125694 ziyaretçi, 188664 ziyaret