Söz konusu vatan ve beka ise -1-

KENAN TİRYAKİ

KENAN TİRYAKİ

E-Posta :

Öğretmenler Lokali'nde oturuyoruz. Sohbet muhabbet bir hayli koyu her zamanki gibi. Konu memleket meseleleri elbette ama durum bu sefer biraz farklı. Tahmin edeceğiniz gibi!

Referandum da çıkacak sonuç ne olur evet mi hayır mı diye?

İnanır mısınız kırk kafadan kırk ses çıkıyor. Tartışma kültürünü, eğitim seviyesi en yüksek olan biz öğretmenler bile bilmiyoruz. Ne fikirler anlaşılıyor, ne karşı taraf diğerini dinliyor. Çala matara Allah kurtara gibi yani.

Evet diyen, hayır diyeni HAİNLİKLE suçluyor, hayır diyende evet diyeni HAİNLİKLE suçluyor! Tartışmanın bir kenarından da ben müdahil oldum. Bende “elinizi VİCDANINIZA koyun ona göre bir karar verin” dedim. Hayda döndüler bana “hocam tam demagogsun” dediler. Ben siyaset okulu okudum eğitimini aldım dedimse de dinletemedim. Demagogun ne olduğunu sordum. İnşallah kötü bir manada değildir diye. Açıklama getirdiler ve cevap aynen şu...

Vicdanınıza danışın dedik diye 'PROVAKÖTORLÜK'müş o demagog sözcüğü. Bu cevaba şaştık kaldık tabi....

Aslında demagogun ne olduğunu bilmediğimden değil tabi. İşte ülkenin geldiği daha doğrusu getirildiği, çekildiği zemin bu... Öğretmenler bile bu durumda, gerisini varın düşünün artık. Bir futbol yorumcusu çıktı arkadaşına bir söylem ve eylem pası attı. O ona, o ona derken sosyal medya evetçilerin ve hayırcıların videolarıyla dolup taştı ve bu gidişle de bu durum daha bir renkli hal alacak referandum gününe kadar. Bu işi başlatan şeytan oldu, şarlatan oldu, yalaka oldu vesselam. Adama sen git yorumculuğunu yap diyorlar. Yahu adam vatandaş vatandaş ve onunda bir oy hakkı var. Herkes gibi ve bir düşüncesi var. Sevin ya da sevmeyin ama saygı duymak zorunda herkes. Burası bir hukuk devleti.

Bu spor yorumcusu arkadaşımızın yaptığı bana göre son derece demokratik bir durum. Fakat karşı çıkan mı dersiniz hakaret eden mi, taktir eden mi dersiniz, öven mi aldı başını gidiyor.

Neymiş yönlendirme yapılıyormuş karasız insanları etkiliyorlarmış falan filan... Yahu kardeşim siz ne hakla Türk milletini aptal yerine koyuyorsunuz. Bu millet kimsenin yönlendirmesi ile kolay kolay kararını değiştirmez ve kimsenin tezgahına düşmez... Bizim dağdaki çobanımızda kentteki profesörümüzde iş siyaset olunca aynı çizgidedir. Alaylı mektepli hiç fark etmez iki kesimde kendisini iyi yetiştirmiştir bu konuda kimseyi küçümsemeyin sakın... Yalnız beni rahatsız eden bir slogan var hayır diyenler tarafında. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu vefat etmiş çok değerli bir şahsiyet olan (Allah gani gani rahmet eylesin) Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün adını kullanarak "Atam hayır mesajını aldım bende hayır" diyorum şeklinde sosyal medyada dolaşan çok üzücü bir söylem var güya evetçilere istinaden hazırlanmış olan...

Yahu kardeşim onca yaşayan insan varken neden böyle tüm Türkiye'nin tek ortak değeri olan bir ismi kullanıyorsunuz. Başka kimse mi kalmadı yetmiş dokuz milyonun içinden..!

Vatan sevgisi bayrak sevgisi gibi ATATÜRK'te kimsenin tekelinde değildir. Ama ne yazık ki en değerli varlığımız olan o insanın adını bu şekilde kullanarak kendinize yandaş bulmaya çalışmayın yazıktır günahtır.

Dedim ya işte yurdumun güzel insanı siyasilerce öyle kutuplaştırıldılar ki gözleri hiç bir şeyi görmüyor. Varsa yoksa evet ya da hayır...

Ülkemiz içten dişten kıskaç altında, dolar dört bin sınırında bir kuruş artması bile elektriğe, suya, doğalgaza dünyanın zammı demek kimsenin umurunda bile değil. Varsa evet, yoksa hayır…

Ordumuz kırk yedi düvelle çarpışırken içte terör örgütleri her gün bir kaç askerimizi polisimizi korucumuzu ve masum insanlarımızı kahpece şehit ederken, aman sende! varsa evet yoksa hayır!

El insaf el insaf el insaf...

KÖŞE YAZSININ 2.kısmını okumak için buraya tıklayınız


03 Şubat 2017 Cuma 18:50
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
139 hit, 71 ziyaretçi, 75 ziyaret
Bu ay:
459 hit, 236 ziyaretçi, 269 ziyaret
Toplam:
417179 hit, 126344 ziyaretçi, 189400 ziyaret