18 Ekim 2019 Cuma

Sakarya Kuzey Slogan

Son bir doksan dakika hadi Karasuspor

KENAN TİRYAKİ

KENAN TİRYAKİ

E-Posta :

2016 - 2017 Sakarya Süper Amatör Lig maçları cumartesi günü oynanan Play-Off müsabakaları ile sona erdi. Mutlu sona Adapazarıspor ulaştı ve Play-Off’u birinci sırada yirmi puanla tamamlayarak BAL’a direk olarak çıktı. On sekiz puanla ikinci olan Karasuspor ise Perşembe günü BAL’ı ikinci sırada bitiren Serdivanspor ile baraj maçı oynamaya hak kazandı.

Aslında çok ilginç ve bir o kadar da çekişmeli maçlara sahne oldu Play-Off grubu. Bütün takımlar son maçlarına başlarken dört takımda matematiksel olarak gruptan direk olarak çıkma şansına sahiptiler. Karasuspor deplasmanda Kocaali ile oynadı ve maça başlarken sıralamada ilk sırada yer alıyordu ve aynı anda başlayan ve oynanacak olan iki müsabaka golsüz berabere bitmesi durumunda direk olarak BAL’a yükselecekti. En avantajlı takımdı ve bunu oynamış olduğu ve arka arkaya kazandığı maçlarla büyük oranda hak etmişti. Gelin görün ki futbolun adaletsizliği bir kere daha kendini gösterdi. Sebeplerini ve sonuçlarını ileriki günlerde enine boyuna daha sağlıklı masaya yatıracağız elbette ama şunu yazımın hemen başında belirteyim. Kendi işini kendin göreceksin ve kimseden de medet ummayacaksın. Futbol aynı zamanda da böyle bir spor dalıdır. O puan kaybetsin, o berabere kalsın diye diye işi başından sıkı tutmazsan olacağı buydu ve başımıza da geldi!

Özet olarak Karasuspor maçı güvenlik gerekçesi ile Karasuspor’un taraftarı olmadan oynanma kararı alındığı için seyircisiz oynandı. Haliyle Karasu’da oynanan ve Karasuspor’un lider olarak çıkması için hayatı önem taşıyan Güvenspor-Adapazarı maçını izlemek için mercek altına almaya gittik bu müsabakayı. Amacımız kimseyi zan altında bırakmak karalamak iftira atmak ve öküzün altında buzağı aramak değil elbette ve bu yazacaklarımdan kimse bir mana çıkarmasın. Ben çıplak gözle seyrettiğim bir maçın yorumunu yapacağım, irdeleyeceğim sadece.

Müsabakanın başından itibaren inanılmaz bir çekişme ve bol pozisyon üreten ve her iki takımında gayet kontrollü bir futbol oynanması ile başlayan müsabaka her geçen dakika çok daha zevkli olmaya başladı. İki takımda maçı kazanmak adına, (futbolcuları kastediyorum yedek kulübelerini değil) ellerinden gelen her şeyi yaptı. Pozisyon ürettiler ve savunmaları gayet dikkatli ve hatasız oynadılar. Güvenspor’da altı numaralı bir oyuncu var ki her yönlü komplike bir sporcu. Bunu bilmeyen yok Karasu’da. Fakat Güvenspor’un genç ve tecrübesiz hocası bu sporcuyu sık sık "çıkma göbeği boşaltma" uyarıları hemen oyunun başlamasından beri kulaklarımızı yırtarcasına bize kadar ulaşmaya başladı. Böyle bir oyuncunun hücum gücünden neden bir hoca faydalanmaz diye maç boyunca düşündüm durdum. Neden böyle bir taktik anlayışı var diye tribünlerde ilk yirmi dakika sonunda konuşulmaya başlandı. Savunma güvenliğini on planda tutup kontrataklarla gol bulmak bu maçın karakterinde olamamalıydı diye düşündük. Çünkü Güvenspor’un mutlaka kazanması gereken bir maçtı her tür ihtimale karşı. Çok zorda olsa ikinci olarak baraj maçı oynama şansı vardı ama tabi ki bu kararı kenar yönetim verecekti ve vermişti. Az adamla hücum yapmalarına karşın ikinci yarıda net iki pozisyon yakaladılar ki bir topları direkten döndü diğerini ise Adapazarı kalecisi adeta uzayarak doksandan çıkardı.

Güvensporlu futbolcular ve yönetim bu maçı kazanmak için öncesinde ve müsabaka oynanırken çok inanmışlardı. Yöneticiler yerlerinde hop oturup hop kalktılar her kaçan golden sonra saçlarını başlarını yoldular, futbolcularda öyle... Yalnız hocaları hariç..! Ellerini cebinden bir kez çıkarmadı değerli hoca. Bulunduğu yedek kulübesinin bir kaç metre sağında öyle soğuk kanlı bir şekilde tribünlerdeki seyirciler gibi seyretti maçı. Soğukkanlı olmak elbette güzel amma böyle üst seviyede ki kazanılması gereken bir maçta böylesine soğukkanlılık ders kitaplarına konu olacak cinstendi. Ve müsabaka seksen beş dakika karşılıklı ataklarla hem de ciddi ataklarla oynanırken son on beş dakikaya girilirken Güvenspor’un hocası iki değişikliğe gitti. Hani bazen deriz ya keşke gitmez olaydı diye hah işte öyle bir şansızlık oldu ve değişiklikten sonra oyun üstünlüğü Adapazarı’na geçti hem de ezici bir üstünlük! Tam seksen beş dakika savunmada sıfır hata ile oynayan Güvensporlu 4 nolu oyuncu hocasının talimatı ile mi yoksa kendi inisiyatifi ile mi bir anda oyun disiplininden kopup ileri çıktı. Belki kendi acısından gol atarım düşüncesi ile tamamen iyi niyetten de kaynaklı olsa da bu çok büyük bir hataydı ve öylede oldu. Sol kanada alınan genç ve tecrübesiz oyuncu rakibini kovalamayınca soldan yapılan bir ortada sağ çizgide oynayan Adapazarlı futbolcu aldığı bu pası değerlendirerek seksen sekizinci dakikada takımı adına gölü kazandırdı... Ve kalan süre Güvenspor’un baskısı altında geçse de bir ise yaramadı ve maç bu skorla Güvenspor’un mağlubiyeti ile bitti. Güvenspor kanaatimce çok başarılı bir sezon geçirdi bütün emeği geçenleri kutluyorum.

Bu skor, Karasuspor her ne kadar Kocaalispor ile deplasmanda 0-0 berabere kalsa da grup birincisi olarak çıkma şansını yitirtirdi haliyle. Hiç bir takım başka takım için oynamaz elbette ama gönlümden geçeni açık açık yazayım. İçimden dedim ki keşke Güvenspor kendisi için oynadı elbette, birazda Karasuspor için oynasaydı diye...

Karasuspor camiası bana belki kızabilirler niye biz o kadar aciz miyiz ki diyebilirler. Olsun canları sağ olsun benim içimden geçen bu duygulardı aslında böyle şeyler pek yazılmaz ama ben Allah’ın bildiğini kullardan niye saklıyayım doğrusu buydu fikrimi beyan ediyorum.

Sağlık olsun futbolda böyle şeyler var ve bu yaşananların her biri bir tecrübe. İşini şansa bırakmayacaksın ve kimseden de bir fayda beklemeyeceksin. Karasuspor, Sakarya Süper Amatörde bulunan bütün takımların en iyisi idi çok kısa zamanda ve çeşitli olaylardan sonra gecikmeli olarak bu takımın bir araya gelmesine rağmen bütün emeği geçenleri Başta Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve Başkan Yardımcısı Murat Çelik olmak üzere ve tabi ki Kulüp Başkanı İsmail Topaloğlu olmak üzere teknik ekibi kutluyorum.

Perşembe günü oynanacak olan BAL’a yükselme baraj maçında kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Bu mübarek gecelerde dualarım sizinle futbolcu kardeşlerim...

İnanmışsınız bu inanmışlığınızı Serdivanspor’u yenerek ispatlayın. Hadi son bir doksan dakikanız var. Allah kolaylık versin. Kalın sağlıcakla. Selam ve dua ile…


30 Nisan 2017 Pazar 23:16
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA