KARASU'DA FUTBOL ve FUTBOLCU POTANSİYELİ

KENAN TİRYAKİ

KENAN TİRYAKİ

E-Posta :

Merhaba saygı değer okuyucular. İlçemizde beş yıldır tertiplenen ve ramazan ayı boyunca sahura kadar devam eden bir sosyal ve sportif etkinlikten bahsetmek istiyorum sizlere. “KUZEY RAMAZAN FUTBOL TURNUVASI” adı altında 5.'si gerçekleştirilen bu organizasyonun finalleri, 'finalleri' diyorum çünkü iki final müsabakası yapıldı. Birincisi turnuva finali, diğeri de veteranlar finali olmak üzere iki tane… Bu yazıyı kaleme aldığım da kupalar sahiplerini çoktan bulmuş olacak. Bir spor uzmanı ve aynı zamanda bu turnuvada hakemlik yaparak katkı koyan birisi olarak sizlerle görüş, düşünce ve analizlerimi paylaşmak istiyorum. Şahsım ve spor camiası adına bu turnuvayı düzenleyen başta Kuzey Gazetesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nü ayrıca Karasu ve Kocaali belediyelerini maddi ve manevi desteklerinden dolayı kutluyorum ve tabii ki diğer destekleyici firmaları da…

Ama asıl kutlanması gereken spora gönül vermiş ve hiç bir desteğini esirgemeyen 29 gün boyunca müsabakaların selameti açısından bir an bile sahadan ayrılmayan Kuyumcullu ve Küçük Karasu muhtarlarını özverilerinden ve fedakarlıklarından ötürü ayrıca kutluyorum ve bu emeğin önünde saygıyla eğiliyorum. İnanılmaz bir ilgi, alaka vardı bu turnuvaya. Her gece katılım gösteren sporcu ve seyirci sayısı ile binin üzerinde insan izledi. Bizler de bu seyr-ü sefere şahit olduk. Ufak tefek hadiseler dışında (ki onlar da futbolun olmazsa olmazı zaten) futbol adına güzel ve faydalı işlerin altına, tertip komitesi olarak imzalarını attılar.

Birincilere kupa ve şilt, turnuvaya katkı sağlayanlara ise plaket verme hazırlıkları yapılıyordu ben bu yazıyı kaleme alırken. Bir uzman gözü ile olaya baktığımda ise bu kadar kupa madalya plaketin içinde en önemlisi en kıymetlisi en centilmen takıma ve sporcuya verilen o ödüldür her şeyin üstünde olan. Bana fikrim sorulursa eğer bir önerim olacak naçizane… Karasu'nun futbol emektarı, ilçemizin medarı iftiharı (futbol adına tabi) ve yıllardır bütün bilgisini, becerisini, gününün yirmi dört saatini futbola veren, Halk Eğitimi Merkezi (HEM) futbol kursunda bütün takımlara 7-18 yaş aralığında futbolcu yetiştiren, ayrıca da turnuva boyunca hem hakemlik yapan hem doktorluk yapan ve bunun dışında gelen misafirlere hiç çekinip utanmadan elleri ile çay servisi yapan, iftardan sahura kadar koşturup duran Recep Eşkin hocaya o centilmenlik ödülü verilsin diye oyumu kullanırdım... Bu güzel ilçemizin böyle spor adamlarına her daim ihtiyacı var. Tabi yine de kararı teknik komite verecek bize ise söz düşerse fikir beyanı...

Bu turnuvanın bir başka özelliği ise Karasu'da inanılmaz bir sporcu potansiyelinin var olduğunun ispatı açısından ki; ben bunu yıllardır dile getiriyorum ve bu uğurda yıllardır mücadelesini veriyorum. Karasuspor'u çalıştırdığım 2009-2010 ve 2010-2011 futbol sezonlarında bu tezimi ispat etmiştim ve Karasu'nun öz be öz on bir çocuğunu hem de on beş, on altı yaş ve üstü olmak üzere süper amatörde oynatarak onlara olan inancımı ortaya koymuştum. Tabii ki asıl başarı, o zaman bu riski göze aldığımda arkamızda duran ve beni destekleyen, deyim yerinde ise tam bir futbol ve spor beyefendisi Hasan Ekşi'nin katkısı her şeyin üzerindedir. Kendisini saygı ile yad ediyorum ve o Karasuspor takımı, o genç kadrosu ve Karasu'nu çocukları ile iki sezon boyunca finallerden döndü.

Futbol ve futbolcu potansiyeli Karasu'da var ve ben inanıyorum ki bir gün otoriteler bunu görecek ve inanacak, asıl kaynağa yöneleceklerdir ve değerlendireceklerdir. Temennim, bunun bir an önce hayata geçirilmesidir. Ve bir kez daha bu turnuva göstermiştir ki, çok büyük bütçeler harcanmadan da başarının yolu açıktır. Yeter ki bu toprakların çocuklarına inanın ve güvenin. Ben eminim ki güvenenlerin itimadını boşa çıkarmayacaklardır. Unutmayalım hiç bir şey için geç kalınmışlık yoktur. Sadece göz ardı etmek vardır.

Kalın sağlıcakla; selam, saygı ve dua ile…


23 Temmuz 2015 Perşembe 17:01
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
211 hit, 89 ziyaretçi, 95 ziyaret
Bu ay:
778 hit, 320 ziyaretçi, 362 ziyaret
Toplam:
415920 hit, 125694 ziyaretçi, 188664 ziyaret