Tahminim, yüzde 55 ile yüzde 59 arası

HASAN KAR

HASAN KAR

E-Posta : hasankar54@gmail.com

Son süreçte olağanüstü bir durum olmazsa 55 ile 59 arasında bir oran olacağı kanısındayım. Bazı anket şirketleri biraz daha bu oranı yüksek gösteriyor. Benim tahminim yarın seçim olsa bu orantıda olur gibi duruyor. Yani çok zor bir oylama değil ama kolayda değil. Rehavete kapılmamak gerekir. Her seçimin kendine has bir şekli ve stratejisi vardır. Kurallara göre oynamak ve hareket tarzı belirlemek gerekir. Genel merkezde zaten bu işi gayet iyi yapıyor. 16 Nisan ve sonrası

Referandumdan çıkacak sonuç birçok konuda taşları yerine oturtacak gibi duruyor. Siyasette bir arındırma yaşanırken birçok kurum ve kuruluşlarda kriptoların temizlenme süreci başlayacağını düşünüyorum. İç politikadaki ikinci mesele, FETÖ'nün içlerine girip tahrip ettiği kurumların yeniden yapılandırılması, kurumsal kapasitelerin güçlendirilmesi. Bu konuda reform niteliğinde adımlar gelebilir. 2019'a kadar geçecek sürede çıkabilecek sorunlara ve çözümlerine ilişkin bir yol haritası üzerinde çalışılıyor.

Dış politika

Avrupa Birliği ile yaşanan kriz başka olmak üzere. Yeni ABD yönetimi ile politikaların uyumlaştırılmasına ve sorunların giderilmesine yönelik girişimlerde bulunulacak. Rusya ile normalleşme iradesinden sonra ilişkilerin seyri gözden geçirilecek. Buna komşularla ilişkiler de dahil. Suriye, Irak, ABD, Rusya, AB ilişkilerinde radikal kararlar ve adımlar atılabilir. Özellikle AB ile yaşanan süreçle ilgili kullanılan dilin yumuşaması ve ortak aklın işletilmesi bekleniyor. Şu anda konjonktürle olarak bazı adımlar atılamıyor.

YPG ve sınır ötesi operasyon

Sahada pkkya karşı yürütülen operasyonlardan sonra bölge halkını kazanmaya ve psikolojik üstünlüğü kalıcı hale getirmeye yönelik adımlar atılacak. Pkknın ağır yenilgiye uğratılmasının ardından oluşan devlet otoritesi, vatandaş-devlet bağı, kalıcı hale getirilecek, buna yönelik adımlar atılacak. Ankara'nın, pkknın Suriye'deki uzantısı olarak nitelendirdiği YPG'ye yönelik sınır ötesinde de operasyonlar gündemde.

El Bab’ın temizlenme süreci

TSK, Suriye'nin El Bab ilçesinde mayın ve el yapımı patlayıcı imha çalışmalarına devam ediyor. Fırat Kalkanı harekatının başladığı günden bu yana, Cerablus ile Azez arasında terör unsurlarından temizlenen bölgelerde 8 bin 686 el yapımı patlayıcı ile 5 bin 204 mayın tespit edildiği açıklandı. TSK'dan yapılan bilgilendirmede, El Bab'ın tamamen kontrol altına alınmasının ardından bölgeden temizlenen ışidin tuzakladığı çok miktarda mayın, el yapımı patlayıcı ve patlamamış mühimmatın tespit edildiği kaydedildi. Mayın ve el yapımı patlayıcıların genellikle yol, menfez, bina girişleri ve içlerine tuzaklandığı ifade edildi. Unutmayın kazanan biz olacağız. Selam ve dua ile.  


06 Nisan 2017 Perşembe 21:18
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Takdir toplayan kampanya

    Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türk Kızılayı ve Yeşilay Kulübü tarafından

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA