sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

19 Kasım 2019 Salı

Sakarya Kuzey Slogan

RAMAZAN BEREKETİNE ORTAK OLMAK

HASAN KAR

HASAN KAR

E-Posta : hasankar54@gmail.com

İHH, Ramazan 2015 çalışmalarına ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganıyla start verdi. İlçemizde kumanya dağıtımı belirlediğimiz ihtiyaç sahibi aileleri ziyaretler yaparak dağıtımı gerçekleştirmiş olacağız. Karasu’da sosyal alanlarda beş yıldan beri devam eden çalışmalarımız Allah’ın izni ile bu yılda aynı şekilde devam edecek. İHH İnsani Yardım Vakfı dünya üzerinde ise 20 yılı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyi hedefliyor.

Ramazan’da beş kıtaya uzun yolculuklar yapacak olan İHH ekipleri, ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıyacak.

Bu yıl ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganı ile çalışmalarını yürüten İHH, bağışçıların zekat, sadaka, fitre ve bağışlarını, savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Karasu yetim ve öksüze yönelik çalışmada ikinci yılında

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olduğumuz gibi ilçemiz yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize destek olmak amaçlı Ramazan ayı içerisinde çalışmalarımıza başlamış olacağız ve yetim iftarları düzenleyeceğiz. Yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak. Bir çocuğun bayramlık giysi bedeli 80 TL’dir.

Yaz Kur’an kursu ve yaz etkinlikleri

Geçtiğimiz yıl Karasu’da yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimiz için Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yaz kursu ve yaz etkinlikleri kursu açarak bu çalışmaya katkı sağlamıştık. Bu yıl yine aynı çalışma 15 Haziran - 15 Temmuz arası Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde başlatmış olacağız. Kurs süresince öğrenci kardeşlerimiz ile yakından alakadar olarak kız öğrenciler için bayan hocalarımız, erkek öğrenci kardeşlerimiz için erkek hocalarımız ilgilenmiş olacak kurs süresince farklı etkinlik olarak resim yarışmaları, uçurtama şenliği, geziler, satranç yarışması, iftar programı, lunapark gibi faaliyetler ile devam etmiş olacak.

Bak postacı gelmiyor

Çocukluk yıllarında mahallemize postacı gelince peşinden koşardık ve o meşhur postacı şarkısını söyleye söyleye sokağımızdan çıkana kadar yolcu ederdik. Hayatımızda bir anı olarak kaldı tabi ki bu. Şimdiki neslin çocukları maalesef bu güzelliklerden yoksun kaldı ama Kuzuluk Mahallesi’nin çocukları isteseler de bak postacı geliyor diyemiyor. Çünkü Kuzuluk Mahallesi’ne on bir aydır posta gelmiyor sebebi ise mahallemizde posta dağıtımı yapan postacının emekli olması.

Selam ve dua ile…


11 Haziran 2015 Perşembe 16:19
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA