sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

19 Kasım 2019 Salı

www.sakaryakuzey.com whatsapp ihbar hattı 0536 073 72 72

Kraldan fazla kralcılar

HASAN KAR

HASAN KAR

E-Posta : hasankar54@gmail.com

Bu tutuma cevap arıyorum. Hemen hemen her dönemin ve her devrin hastalığı olan bu davranışı makam ve mevki tetikliyor. Bir insan neden bu yolu seçer ki veya neden seçmeli. Neden kraldan fazla kralcı olunur. Hani bana dört beş neden sırala derseniz şu misallerle yola çıkabiliriz.
1) Eksikliğini veya yanlışlığını örtmek için.
2) Kendini o kişiye, gruba, siyasete kabul ettirmek ve tam bir aidiyet kazanmak için.
3) İkbal beklentisi olduğu için.
4) Yeteneksiz olduğu veya kişilik zayıflığı taşıdığından kendini ancak bu tür atraksiyonlarla kanıtlayacağını düşündüğü için.
Bu maddelere eklemeler yapılabilir. Sonuçta kralcının bütün yaptığı kişiyi, grubu, siyaseti, davayı daha iyi ve canı pahasına savunduğu pozisyonunu, daha doğrusu rolleri takınarak kendini yaranacağı yere lanse etmektir. Yani bir tür karakter pazarlamasıdır. Yaklaşık üç ay önce Kocaeli de tarihi eser müdürlüğüne gittik. Kuzuluk Merkez Cami için mahallemizin  camisi vakıflara ait ve cami için tadilat gibi işler için Kocaeli’ndeki kuruldan onay almamız gerekiyordu. Tarihi eser olup olmadığını bu kurul karar veriyor. Cami Dernek Başkanı Cihan Emre, Özdemir Sarıoğlu ve ben içeriye girdik girişte memurlardan bilgi aldık ve müdür salonda su faturası biraz kabarık gelmiş onun araştırmasını yaparken Cihan temasa geçti. Müdür Bey tersleme ifadesiyle karşı karşıya kalınca kızarak binadan ayrıldık. Dışarı çıktık arkadaşlara bir saniye bekleyin dedim ben tekrar içeri girdim. Müdür beni görünce odayı işaret ederek kendisi de odaya yöneldi ve başladı anlatmaya. Alakalı alakasız bir dünya konudan gereksiz bir yaklaşımdan sonra finale geldi. Dedi ki Müdür Bey ‘Şimdi ohal dönemindeyiz. Ben öyle her gelene bilgi, belge vermek gibi bir durumum söz konusu değil. Ve hemen araya girdim ‘Bakın dedim Müdür Bey Cumhurbaşkanı ohal süreci sadece fetö ile ilgili olduğunu bunun dışında hiç bir vatandaşımızın etkilenmeyeceğini, normal hayatın ve akışın devam edeceğini üstüne basarak ifade etti. Ama sen tam tersini söylüyorsun ohal süreci size bir kalkan, bizlere de çile olamaz’ dedim ve ayrıldım. Aradan bir ay gibi zaman geçti. Kurul üzerine düşen görevi yerine getirdi, heyet camimize gelerek gerekli çalışmayı yaptı. Bu gereksiz münasebeti biz de yaşamış olduk. Aslında birçok kurumda buna benzer durumlara maalesef üzülerek şahit oluyoruz. Hiç gerek yok be kardeşim vatandaşın işini kolaylaştırın, zorlaştırmayın. O koltuklar, makamlar, mevkiler gelir geçer bundan önce gelip geçtiği gibi. Önemli olan hoş bir seda ile ayrılmak güzel hatıralar bırakarak gitmek. Selam ve dua ile.


09 Şubat 2017 Perşembe 20:16
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA