15 Ekim 2019 Salı

Sakarya Kuzey Slogan

İnanmak kazanmaktır

HASAN KAR

HASAN KAR

E-Posta : hasankar54@gmail.com

Tarihe baktığımızda bu hep böyle olmuştur. Savaşta, barışta, iş hayatında, siyasette, sosyal platformlarda kısacası hayatımızın her alanında inanırsan kazanırsın. Referandum sürecini geride bıraktık. Başkanlık sistemi yüzde elli bir nokta dört ile geçti. Önümüzdeki günler yüksek seçim kurulu resmi olarak seçim sonucunu açıklaması ile birlikte süreç tamamlanmış olacak. Bir çok kaynakta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın partinin başına geçerek süreci bizzat kendisi tarafından sürdüreceği gözüküyor. Yasalaşan maddenin bir tanesi partili cumhurbaşkanı olmasıydı. Çünkü şimdi herkesin gözü kongre sürecinde. Tabi ki yavaş yavaş teşkilatlarda hareketlilik başlar. Özellikle Ak Parti’ye yakın kaynaklar bunları doğruluyor.

Referandum

Aslına bakılırsa bundan sonraki seçimler çok büyük farklar ile kazanılmayacak. Dünyada örnekleri olduğu gibi Başta ABD seçimine bakın sonra diğer ülkelerin sonuçlarına bakarsanız durum ortada. Şunu söylemek lazım bende dahil olmak üzere dört beş puan yanıldık onun haricinde bir sıkıntı yok aslında. Bu tarz sonuçlar bundan sonra bu şekil olacak bunu da belirtmiş olayım. Sonuç itibari ile inanan kazanır mevzuyu sulandırmaya gerek yok.

23 Nisan

Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı günü bir sosyal medya hesabında bir çocuğun bombardımandan kurtulma görüntüsünü seyrettim. İçim kanadı ve kendi sayfamda o videoyu paylaştım. Savaşlarda çocuklar, kadınlar, yaşlılar kısacası savaşa fiziki olarak karşılık vermeyen siviller neden ölür, neden öldürülür? İnsanlıktan nasibini almamış bir zihniyetin kurbanı oluyor çocuklar ve 23 Nisan’da Suriye’de çocuklar öldü ve her gün ölüyor hem de dünyanın gözü önünde ALLAH sonumuzu hayr eylesin. Büyük bir imtihandan geçiyoruz.

Yaz geliyor

Yaz geliyor ve yaz demek bizim için yoğunluk demek tabi ki başta trafik olmak üzere her yerde yoğunluğu hissedeceğiz. Her yıl yoğunluk biraz daha eklenerek artış olmakta ve bu artış bizlere direk olarak yansımakta. Yaza özel bir takım önlem ve tedbir almamız gerekiyor aslında. Bu durum ile alakalı başta Belediye olmak üzere yine belediye ile gönüllü sivil fikirleri ile yardımcı olacak kişiler ile ortak bir yapı oluşturulması lazım ve bu yapı anlık ve sürekli bilgi akışı ile bir takım tedbirin alınmasına yardımcı olarak gecikmesi söz konusu olabilecek olaylara yerinde müdahale ile neşter vurulabilir. Çok geç olmadan bu hazırlığı yapmamız gerekiyor. Selam ve dua ile.


30 Nisan 2017 Pazar 23:11
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Takdir toplayan kampanya

    Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türk Kızılayı ve Yeşilay Kulübü tarafından

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA