sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

19 Kasım 2019 Salı

www.sakaryakuzey.com whatsapp ihbar hattı 0536 073 72 72

Almanya’dan sonra Hollanda ve kararsızlar

HASAN KAR

HASAN KAR

E-Posta : hasankar54@gmail.com

Malumunuz Avrupa’da sayıları azımsanmayacak yurttaşımız var ve önümüzde de bir referandum var. Hal böyle olunca evet cephesi de hayır cephesi de Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çalışma yapmak için haliyle konferans panel gibi çeşitli programlar düzenlenecekti. Ama akıl tutulması yaşanırcasına tutulan salonlar iptal edildi. Özellikle evet cephesindeki çalışmaların önüne bir duvar gibi dayatma ile duran Almanya, Hollanda ülkeleri Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na ve diğer bakanlara uygulanan tutum sonrasında salon izni verilmemesi özellikle demokrasiden ve özgürlükten dem vuran bu ülkeleri çok zor duruma düşmüştür. Bu saatten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak gözüküyor. Almanya’nın ve Hollanda’nın dışında diğer ülkelerde benzeri bir davranışla gelecek mi bilmiyoruz ama bu tutum kesinlikle evet oylarını arttıracağı düşüncesindeyim. Yasaklama zihniyeti fayda getirmez ve halkımız yasakçı zihniyeti çok iyi biliyor. Bu anlamda özellikle karasız oyların evet olarak dönüşü olacağı inancındayım. Kimse bana TC Dışişleri Bakanının uçağının Hollanda’da hava alanına inmesine izin verilmemesini anlatamaz ve kabul edilir bir durum da değil bu. Böyle bir şey olabilir mi ya TÜRKİYE’DE yapılacak olan referandumdan size ne? Siz kimsiniz, kim oluyorsunuz! Parası ile tutulan salonda konuşma yapılacak. Aynı salonda hdp eski eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a konuşma izni veriyorsunuz ve verdinizde. Bakın kardeşlerim bu duruma partili partisiz dik durmak ve tüm yönleri ile ele almak gerekiyor. Bu yapılan tutum seksen milyona yapılmış bir davranıştır bu böyle biline.

Yaz gelmeden

Geçenlerde Saklı Bahçe’de otururken Karasu’da esnaflık yapan samimiyetine güvendiğim bir abimiz geldi. Selamlaştıktan sonra (Münir Ali KARA kardeşim de vardı) şöyle bir serzenişte bulundu ve haklı bir serzenişti aslında. Abimiz şöyle dedi: “Karasu’da çıkan asayiş ve fuhuş baskınları olayları Sakarya’da ve ulusal medyada Karasu’ya kötü bir imaj veriyor” dedi ve “Karasu’nun son zamanlarda bu tarz haberlerle anılması hoş olmuyor” diye ekledi. Şimdi bu tarz haberler biraz daha yumuşatılabilir. Bir de kesinlikle bir koordinasyon eksikliği var bunu da kabul etmek gerekiyor. Özelikle Karasu gazetecileriyle Sakarya medyasını Karasu’da bir toplantı yapabilir. Bu görüşme hem tanışma, hem koordinasyonla çalışılabilmesi adına kesinlikle iyi olur ve böyle bir toplantı için Cihan Emre, Münir Ali Kara ve şahsım hazırım. Selam ve dua ile.


17 Mart 2017 Cuma 09:53
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA