19 Şubat 2019 Salı

Üniversite Gözünden Karasu…

GÜLER SİYAM

GÜLER SİYAM

E-Posta : gulersiyam@hotmail.com

Bu hafta köşemizde öğrencilere Karasu’daki eksikleri ve ilçemizden memnun olup olmadıklarını sordum.

Üniversite açıldığında, ilk başlarda Karasu kabullenmekte bayağı bir zorlanmıştı. Şimdi bakıyorum, her şey yerli yerine oturmuş gibi... Herkes memnun. Ufak tefek eksiklikler dışında... Bakalım üniversiteli gençlerimiz Karasu için neler söylemiş:

Başak Pelit: Karasu, güzel bir ilçe… Gezip görülecek doğal zenginlikleri çok. Öğrenci imkanları kısıtlı olduğundan bizler çok fazla gezemiyoruz. Belediye öğrenciler için bir organizasyon düzenleyebilir. Sonuçta kışın buraya en çok öğrenciler para bırakıyor. Burada bizler memnun kalmalıyız ki gittiğimiz yerde anlatabilmeliyiz.

Seda Durgut: Bir öğrenci olarak değil de bir vatandaş olarak Karasu Belediyesinden beklediğim şey sokak hayvanlarının toplanıp barınaklara yerleştirilmesi. Akşamları okul çıkışı evimize giderken korkuyoruz. Ayrıca Karasu sosyal anlamda çok geride. Bu tür aktivitelerin arttırılması gerekli. Sinema salonumuz zaten yok ama en azından tiyatro gösterileri yapılmalı.

Tugay Yıldırım: Öğrenci olarak Karasu’dan memnunum demek isterdim ama engelleyen sebeplerim var. Öncelikle bir üniversite ilçesi olarak bu kadar gazino, müzikhol ve bar gibi yerler hoş olmayan yerlerin çok olması özellikle kız öğrenciler için çok tehlikeli. Esnafların öğrencilere karşı sıcakkanlılığı çok güzel ve bize gurbette olduğumuzu unutturuyor.

Gökçe Uslu: Karasu’daki en büyük eksiklik sosyal aktivitelerin az olması. Daha temiz, daha sağlıklı mekanlar olmasını beklerdim. Ayrıca eğitim evleri, kütüphaneler oluşturulsun. Yemek mekanları artsın. Bunlar Karasu’yu daha modern hale getirir. Burası sonuçları emekliler ile sınırlı bir ilçe değil. Biraz daha gelişmeli bence.

Serkan Kayabaşı: Karasu’ya geldiğim 1,5 yıl oluyor. İlk zamanlar burası gözümü korkutsa da insanları ile tanıştıkça içim ısındı. Çoğu öğrenciler farklı yerlerde sıkıntı çekerken bizler burada en iyi şekilde okuyoruz bence. Sadece sahil kısmındaki gazinoların kalkması gerektiğini düşünüyorum. Çarşısı küçük ama ihtiyaçlarımı da karşılıyor. Bir iki yıl sonra burası Türkiye’de önemli tatil yerlerinden olacak diye düşünüyorum.


14 Kasım 2012 Çarşamba 12:28
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

 • yerlisinde yabancısıda aynı dertten dem vuruyor....

  Misafir 14 Kasım 2012 14:02 amacı dışında kullanılan gazino meyhanee bilmem ne menem yerler artık kaldırılsın....... Belediye yetkilileri duyun artık bunlarıııııı

 • SEVGİLİ GÜLER

  Misafir 25 Kasım 2012 23:07 BİR ÖĞRETMEN OLARAK YAZINI OKUDUĞUNDA GERÇEKTEN SEVİNDİM YAZILARINDA UMARIM ÖĞRETMENLERDEN BAHSEDERSİN VE SANA GELECEK İÇİN BAŞARILI BİR KÖŞE YAZARI OLMANI DİLİYOR SAĞLIKLI GÜNLERİN SENİN OLMASINI ALLAHDAN İSTİYORUM AYHAN DÖŞKAYA

 • Eğitim ve Gençlik

  Misafir 05 Mayıs 2013 12:03 Pusulası olmayan kaptanın,rotasıda olmaz.Gençler bizim geleceğimiz.Onlara her türlü kol-kanat olmak zorundayız.Yok-sa ... Hani Pavyonlar,eğlence merkezleri sahilden taşınacaktı?Ben mecbur muyum,Temmuz ve Ağustos'da her gece 02:00'a kadar müzikti,Gokart'tı sesini dinlemeye...Ertelersen,ertelenirsin...Gençlik olarak,gelecek olarak,insanlık olarak...vesselam...Bir eğitimci... Şükrü SİYAM

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA