19 Şubat 2019 Salı

Eyvahhh!

CELAL BİNGÜL

CELAL BİNGÜL

E-Posta :

Bu da mı? Gelecekti başımıza. Ne hallere kaldık. Vah vah. Her geçen gün yeni bir şeyler

öğreniyoruz. Olacak iş değil. Sahilde sakallılar görünmüş… Hele hele kadınları seyretmeden onlara dini nasihat ediyorlarmış… Vah vah… Sahilde ne işi var bu sakallıların. Milletin huzurunu neden bozuyorlar. Sahil denilen yer cami mi ki bu sakallılar, Müslüman adamlar buralara gelir... Sahil modern insanların, çağdaş insanların yeri. Sakalıların ne işi var. Bu sakallılar da dini siyasete alet ediyorlar... Hangi çağdayız? Bu çağda böyle rezalet olur mu? Ne demiş bu sakallı amcalar: Tesettürlü olun. Bu sarıklılar geri kafalı, tesettürlü olurlarsa denize nasıl girecekler… Sonra tesettür bizim neyimize? Sizin tesettürlü olun dedikleriniz tesettürü bilmiyorlar mı? Her şeyin bir yeri var. Orda sahilde bikinili, mayolu denize girenlerin çoğunun anası babası hacıdır hem de. Onların anneleri ve babaları da namaz kılıyorlar. Sen sakallı, cübbeli hacı ne anlatıyorsun. Denize mayoyla giren insanlar, tesettüre ne zaman gireceklerini biliyorlar. Mesela ailelerinden birisi ölürse cenazede tesettüre benzeyen bir şeyle örtünür hepsi. Ne iş çıkarır durursunuz. Sesi güzel olan hocalar ölüye Kur'anı okur. Millette dini böyle zanneder. Bu din demiyor mu nasıl inanırsanız öyle yaşarsınız nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz. Kendini çağdaş zannedenlerde bu sıcakta o sakallılara haddini bildirmek için uğraşıyorlar. Nasıl olsa her yerde Müslüman olanlar ezilecek. Daha dün mecliste haddini bildiriyordunuz, üniversite öğrencilerine haddini bildiriyordunuz, okullarda haddini bildiriyordunuz demek ki sabretmek lazımmış. Hak alınır bu hakta İslam’ındır, boşuna ayağa kalkmayın. Güneş balçıkla sıvanmaz. Müslümanlar için Allah tarafından emir verilmiş. Habibim Müslüman kadınlara söyle ziynetlerini saklasınlar örtülerini omuzlarından aşağı sarkıtsınlar ve gözlerini haramdan korusunlar. Ayet apaçık ortada. Kıvırmaya gerek yok. Bu ayet muhataplarını bağlar. Yıllardır ülkemizde yapılan yanlışlardan dolayı cumalar pazar oldu. Dinimiz de şarlatanların elinde hurafeye döndü…

Orta Çağ Avrupası'nı değil yeni Avrupaları kıskandıracak şekilde çağdaş olduk. Medeni

kanununu örnek aldığımız Avrupalılar soyunma konusunda, çıplaklık konusunda

gelsinler de bizden ders alsınlar… Tesettürü podyumlara düşürdükten sonra tesettür de evrim geçirdi. Bol pardösüler daraldı moda oldu. Türbanlar türban olmaktan çıktı fese döndü. Vücut hatlarının tamamı meydana serildi. Bunun da adı tesettür oldu. Tesettür de kötü yola düştü… Yalandan tesettür giyenler ve gerçekten denize bikiniyle girenler acaba hangisi daha çok sevaba giriyordur… Burasına karışmayız. Allah’la kulun arasına girilmez.

Şimdi Ramazan ayına da girdik, denize bikiniyle girenler Ramazan’da, Kadir Gecesi’nde camide mevlit dinlerler bütün günahları af olurrrr. Değil mi? Televizyon ekranlarında gözyaşlarıyla menkıbeleri anlatan milyonları cebe indiren sözüm ona hocalar oldukça, sahillerdeki bikinili kardeşlerimizde artar, garip elbiselerle kapandığını zanneden tesettürlülerde artar. Ramazan Ayı inşallah sonunda bizden hoşnut olur. Bizler Müslüman bir topluluğuz, hiçbir şeyde aşırıya kaçmamalıyız. Biz bunlarla mı uğraşmalıyız? Her yerde Müslüman kanı oluk oluk akarken bizim derdimiz bunlar mı olmalı? Bizler madem ki Müslüman’ız, Müslüman’ın kitabını okumalıyız. İşimize gelirse de Müslümanlığa devam ederiz.


07 Temmuz 2014 Pazartesi 09:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA