Yiğit’ten Dobra Açıklamalar

yigitten-dobra-aciklamalar

MHP Karasu İlçe Başkanı Ekrem Yiğit, parti içerisindeki projelerinden ve hedeflerinden bahsetti. Yiğit, “Parti Başkanlığı bana tebliğ edildi. Bu hafta içerisinde de resmi açıklamanın yapılmasını bekliyoruz” dedi.
09 Temmuz 2014 Çarşamba 12:38

Ankara’dan onay bekleniyor

MHP Karasu İlçe Başkanlığı görevine getirilen Ekrem Yiğit, “Benim başkanlığım açıklandı fakat yönetim kurulu listesi Ankara’ya, onaya gitti” dedi. Yiğit, “Ankara’dan gelen onay ile önümüzdeki günlerde çalışmalarımıza başlayacağız. Şuan önümüzdeki tek engel Ankara’dan gelecek olan yönetim kurulu listesi. Onay işlemi gerçekleştikten sonra kafamızdaki projeleri gerçekleştirmeye başlayacağız” diye konuştu.

Büyüme gerçekleştireceğiz

Öncelikli hedeflerinin partinin sosyal yönünü kuvvetlendirmek olduğunu belirten Yiğit, “İlçe teşkilatı olarak en büyük eksiklerimizden biri kadın kollarımız ve gençlik kollarımızın geri planda kalmış olması” ifadelerini kullandı. Yiğit, “Kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasete ve sosyal yaşama çekmeyi hedefliyoruz. Öncelik burada başlıyor bizim için. Kadınların ve gençlerin olduğu her yerde büyüme gerçekleşir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kimseyle sorun yaşamadımBu çalışmaların ardından çemberi genişletip tüm Karasu’ya hitap etmek istediklerini söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Yiğit, “Daha önce siyasi olarak kimseyle sorun yaşamadığım için insanlara ulaşmam kolay olacak kanısındayım” dedi. Yiğit, “Bunun benim için büyük avantaj olduğunu düşünüyorum. Aile yapımızın ve yaşantımızın da benim siyasi çizgime olumlu yönde etkisi olacağına inanıyorum” dedi.

Kadınlar bizim için önemli

Siyaset bana bir kimlik vermeyecek ama ben kendi kimliğimle siyasete seviye getireceğimi düşünüyorum diye konuşan Ekrem Yiğit, “Genç ve dinamik bir ekip oluşturduk. Çalışır ve bir araya gelip birlikte olursak başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi. Yiğit, “Kadınlar bizim için çok önemli ve kadınları olabildiğince işin içine çekeceğiz. Özellikle sosyal faaliyetlerde işin içine çekersek siyasi alanda kendilerini bulmuş olacaklar” şeklinde konuştu.

Yeni ve farklı projeler

Gençlerimiz için yeni ve farklı projelerimiz var diye konuşan Yiğit, “Bu projelerimizi gerçekleştirebilmemiz için öncelikle bir araya gelmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Ekrem Yiğit, “Gençlerin çoğu oy kullanmaya başladığı ilk yıllarda MHP’ye oy verirken, sonraki dönemlerde diğer partilere kayıyorlar. Bunun sebebi de o insanlara sahip çıkılamaması. En azından bayramlarda, kandillerde protokolden önce kendi insanımızı önemsersek arka bulmakta sıkıntımız olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi hedefimiz

Geçirilen seçim sürecinden çok fazla şey öğrendiğini belirten Yiğit, “Gelecek döneme hazır olduğuma inanıyorum” diye konuştu. Ekrem Yiğit, “Arkadaşlık sıfatı ile insanlarımıza yaklaşacağız. Seçmen biz de kendisini bulabilecek. Bu anlayış ile önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlanıyoruz. İnsanlarımızın bilinçlenmesi için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Ülkücü Hareket anlayışı ile

Dışarıda kendisi için kullanılan başkan sıfatından rahatsızlığını dile getiren Ekrem Yiğit, “Ben makam, mevkii aşığı değilim” diye konuştu. Yiğit, “Amacım birilerine başkan olmak değil. İnsanlar beni kendilerine yaren ve dost olarak görsünler bu bana yeter. Eski yönetimlerde gerçekleşen hatalardan ders aldık. Yolumuzu da buna göre çiziyoruz. Karasu gerçek bir Ülkücü Hareket anlayışı ile tanışmaya hazır olmalı” diye konuştu.

Sündüz Andoğlu
Karasu Haberleri / Siyaset

Haber okunma sayısı: 2193

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mhp-karasu-kucukle-devam

MHP KARASU, KÜÇÜK'LE DEVAM

04 Eylül 2015 Cuma 15:15
kocaali-mahalleleri-oy-dagilimi

KOCAALİ MAHALLELERİ OY DAĞILIMI

10 Haziran 2015 Çarşamba 12:40
karasu-mahalleleri-oy-dagilimi

KARASU MAHALLELERİ OY DAĞILIMI

08 Haziran 2015 Pazartesi 19:12
mustafa-isen-ferizliden-basladi

MUSTAFA İSEN, FERİZLİ'DEN BAŞLADI

20 Şubat 2015 Cuma 13:23
recep-soyturk-moral-depoladi

RECEP SOYTÜRK, MORAL DEPOLADI

20 Şubat 2015 Cuma 13:04

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
139 hit, 71 ziyaretçi, 75 ziyaret
Bu ay:
459 hit, 236 ziyaretçi, 269 ziyaret
Toplam:
417179 hit, 126344 ziyaretçi, 189400 ziyaret