15 Ekim 2019 Salı

Sakarya Kuzey Slogan

RECEP SOYTÜRK, MORAL DEPOLADI

recep-soyturk-moral-depoladi

Ak Parti'den aday adayı olmak için Dörtyol Kaymakamlığı'ndan istifa eden Recep Soytürk Zümrüt Otel'de toplantı düzenledi. Mehmet İspiroğlu, Ahmet Acar ve Ahmet Genç'in de katıldığı toplantıda konuşan Soytürk, "Seçimden önce bu denli bir desteği kazanmak seçimi kazanmak kadar önemli. Herkese teşekkür ederim" dedi.
20 Şubat 2015 Cuma 13:04

Geniş katılım

Pazartesi günü Karasu Zümrüt Otel’deki toplantıya Ak Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, DSP İlçe Başkanı Hüseyin Koçaslan, Karasu Eski Belediye Başkanı Ahmet Genç, Esnaf Odası Başkanı İlyas Balcı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Eşkin, Şoförler Odası Başkanı Kerim Uyar, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Belediye Meclisi üyeleri, mahalle muhtarları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Soytürk’ün adaylığına destek sözü veren Kaynarca Ak Parti İlçe Teşkilatı ile Belediye Başkanı Zeynur Özel’in bir başka Ak Partili aday adayının ilçelerine yaptığı ziyaret dolayısıyla Karasu’daki toplantıda hazır bulunamadığı öğrenildi.

Memleketime hizmet ettim

Toplantıda önce kendisini tanıtan Recep Soytürk Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 23 yıl süreyle devletin çeşitli kademelerinde çalıştığını belirterek “5 gün önce istifa ettim. Bir memur için istifa etmek kolay değilmiş; cesaret gerekiyormuş onu gördüm ve yaşadım” dedi. Vali yardımcısı ve kaymakam olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yaptığını anlatan Soytürk, “Çalıştığım her ilçede ve ilde mutlaka eğitime, sağlığa ve tarıma öncelik verdim. Bu üç sektörü dikkate aldım. Ama bazı ilçelerin özelliklerinden dolayı farklı hassasiyetlerin oldu. Amasya ve Ürgüp’te turizm iyiydi. Bu nedenle ciddi kazanımlar elde ettim. Son görev yerim olan Dörtyol’da sanayide Türkiye’nin ilk 500’üne giren 20 firma var. O benim için çok ciddi bir deneyim oldu. Ama bir yer var ki benim için çok özel. O da Sakarya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’dir. Ben ilkokuldan sonra okurken de çalışırken de hep dışarıdaydım. Özel İdare Genel Sekreterliği sayesinde kendi memleketimde çalışma fırsatı buldum. Balık denizdeyken suyun kıymetini bilmez. Ancak sudan çıktıktan sonra ona ihtiyaç duyar. Biz de denizden çıkmış balık gibi memleketin çeşitli yörelerinde çalıştık. Ama memleket hasreti ve özlemi hep sürdü. Çok şükür 5 yıl memleketimizde kaldık ve memleketimize hizmet etme fırsatı yakaladık” diye konuştu.Belediye gibi çalıştık

Sakarya İl Özel İdaresi Sekreteri iken belediye mantığı ile çalıştıklarını söyleyen Recep Soytürk,  “Okullar, yollar, köprüler, sağlık ocakları, spor sahaları yaptık. Gençlere spor malzemeleri temin ettik. Tıp Fakültesi’ne destek sağladık. Aklınıza hangi alanlar geliyorsa onunla ilgili hizmet etme fırsatı bulduk. 2009’da bütçemiz 30 milyon liraydı, üç katına çıkarıp 90 milyon liralık bir bütçe ile 2013’te devrettik. Şimdi bu hizmetleri Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Artırarak inşallah devam ettirecektir” ifadelerini kullandı.

İnsan kazandık

İstifa ettikten sonra kazandığını anladığını kaydeden Soytürk “Bunu milletvekilliğini kazandım anlamında söylemiyorum. Öyle görüyorum ki, Karasu’da, Kocaali’de ve Kaynarca’da birçok farklı görüşten olan insanlar çok memnun olduklarını belirterek inşallah vekil seçilirsin diye dua ediyorlar. Ben bu anlamda kazançlıyım” diye konuştu. Soytürk“Aday olurum, olamam; ama yüzde yüz bugün kendimi kazançlı hissediyorum. İstiyorum ki elbirliğiyle sıkı bir şekilde çalışalım. Sonuca da ulaşalım. Dün güzel bir söz söylendi, yedi güzel insanı Meclis’e gönderelim diye. İnşallah o yedi güzel insandan birisi oluruz” dedi.

Sarı'dan destek

Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı da yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki dönem kuzey ilçelerinden bir ismin milletvekili olmasını arzu ediyoruz. Ben görüyorum ki kuzeyde büyük bir teveccüh var. Bundan ziyadesiyle memnunuz. Bölgemiz gelişmeye açık ve ciddi yatırımlara ihtiyacı var. Recep Soytürk’ü biz yakinen tanıyoruz. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri iken kendisiyle uyumlu çalışmalar yaptık. Kuzeye büyük hizmetleri oldu” ifadelerini kullandı.

Ak: Muhtarlarla arası iyi 

Toplantıda söz alan Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, Recep Soytürk’ün sadece Karasu, Kocaali ve Kaynarca’nın değil diğer ilçelerin de köylerini, mahallelerini, muhtarlarını iyi tanıdığını ve sorunları ile ilgili bilgi sahibi olduğunu ifade etti. Başkan Ak “Soytürk’ün adaylığı ve seçilmesi bu anlamda tüm Sakarya için büyük kazanç olacaktır” dedi.

Başkanlardan destek

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Karasu Eski Belediye Başkanı Ahmet Genç de toplantıda birer konuşma yaparak Rcep Soytürk’ün aday adaylığına destek verdiklerini belirttiler. Toplantı, İl Genel Meclisi eski üyeleri İlyas Balcı ve Nuri Haşmenoğlu ile Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu’nun Soytürk’e destek konuşmalarıyla tamamlandı. Recep Soytürk 18 Şubat Çarşamba günü saat 15.00’te Ak Parti İl Başkanlığı’na giderek aday adaylığı başvurusunu yapacak. Soytürk’e kalabalık bir partili grubunun eşlik etmesi bekleniyor.

Haber: Rüveyde Çabuk
Karasu Haberleri / Siyaset

Haber okunma sayısı: 4651

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mhp-karasu-kucukle-devam

MHP KARASU, KÜÇÜK'LE DEVAM

04 Eylül 2015 Cuma 15:15
kocaali-mahalleleri-oy-dagilimi

KOCAALİ MAHALLELERİ OY DAĞILIMI

10 Haziran 2015 Çarşamba 12:40
karasu-mahalleleri-oy-dagilimi

KARASU MAHALLELERİ OY DAĞILIMI

08 Haziran 2015 Pazartesi 19:12
mustafa-isen-ferizliden-basladi

MUSTAFA İSEN, FERİZLİ'DEN BAŞLADI

20 Şubat 2015 Cuma 13:23
recep-soyturk-moral-depoladi

RECEP SOYTÜRK, MORAL DEPOLADI

20 Şubat 2015 Cuma 13:04

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA