MUSTAFA İSEN, FERİZLİ'DEN BAŞLADI

mustafa-isen-ferizliden-basladi

Ak Parti'den milletvekili aday adayı olmak için Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinden ayrılan Mustafa İsen pazartesi günü başvurusunu yaptıktan sonra ilk toplantısını Ferizli'de yaptı. İsen tüm Kuzey bölgesini kucaklayacak projeleri olduğunu söyledi.
20 Şubat 2015 Cuma 13:23

Projelerim var

Kuzey bölgesi için projeleri olduğunu söyleyen Mustafa İsen, "Ben Sakarya'nın Kuzey bölgesinin çok daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünüyorum. Eskiden Karasu, Kocaali, Kaynarca çıkmaz sokaklar gibiydi. Şimdi ise bu çıkmaz sokaklar yolların kavuşma noktası, kavşaklar haline geldi. Buralar zaman içinde çok daha gelişmiş yerler haline gelecek" dedi.

Liman ve demiryolu

Özellikle Karasu ve Kocaali'nin birer lojistik üssü haline gelebileceğini söyleyen İsen, "Bu bölgeler gerçekten ileride çok daha önemli hale gelecek. Özellikle bizim antrepo dediğimiz alanlar olacak. Yani büyük depolama alanları. Lojistik üsleri oluşacak. Limanın tamamlanması belki de Karasu'yu Haydarpaşa'ya alternatif haline getirecek. Bu bölgede inanılmaz bir değişim yaşanacak" ifadelerini kullandı.Eleman hazırlamalıyız

Bölgenin hızlı değişimine bölge insanının da uyum sağlaması gerektiğini sözlerine ekleyen Mustafa İsen, "Kuzey bölgesi önünüzdeki yıllarda yıldız olacak. Bu bölgedeki insanlarımızın bir an önce kendilerini gelişmeye ayak uyduracak şekilde geliştirmesi gerekiyor. Bu antrepoların müdürleri, mühendisleri bizden çıkmalı. Bunun için de kalifiye eleman yetiştirmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Dünya harikası

Kuzey bölgesinin dünyanın bulunmaz nimetleri ile dolu olduğunu da sözlerine ekleyen Mustafa İsen, "Sanki Allah dünyadaki güzellikleri bir torbaya doldurmuş. bu torbayı bir meleğe teslim etmiş ve dünyanın her yerine dağıtması için görevlendirmiş. Ancak melek torbayı tam da bizim bölgemizden geçerken düşürmüş. Bu nedenle bizim bölgemiz dünyanın tüm güzelliklerini içinde barındırıyor" dedi.

Memnun oldum

Aday adaylığının ilk toplantısını doğup büyüdüğü ilçede yapmaktan da onur duyduğunu ifade eden İsen, "Ben edebiyat profesörüyüm. Size coşku dolu bir konuşma yapıp hepinizi duygulandırabilirdim. Ancak ben size gerçekleri ve yapacaklarımı anlattım. Sizlerin de beni bu şekilde dinlemeniz ve desteklemeniz beni ziyadesi ile memnun etti. Tüm seçmenlerimize gönlümüzün ve kapımızın her daim açık olacağını buradan ifade etmek isterim" diye konuştu.

Soğuk: Bakanlık istiyoruz

Toplantıda söz alan ve sivil toplum kuruluşu liderleri ile muhtarlara hitap eden Ahmet Soğuk da yaptığı konuşmada, "Biz yedi yıldan bu yana Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri ve son dönemde de Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak gördüğümüz ve gurur duyduğumuz Mustafa İsen'i şimdi milletvekili aday adayı olarak karşımızda görüyoruz. Bu aday adaylık süreci kısa zamanda adaylığa ve yine kısa sürede bakanlığa dönüşecektir. Biz bundan sonra bakanımız var demek istiyoruz" dedi.

Parti meselesi değil

Ferizli'deki herkesin bu adaylık açıklamasına sahip çıkması gerektiğini de sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, "Biz Ayhan Sefer Üstün ile 20 yıl siyaset yaptık. Şimdi de Hocamız diye adlandırdığımız Mustafa İsen Hocamızı Allah bize nasip etti. Kendisine hangi partiden olursanız olun oy vermenizi ve en yüksek oyla seçimi almayı sağlamanızı istiyorum. Mustafa Hocamız muhtemelen ön sıralarda yer alacaktır. Ancak onun seçilmesi kadar Ferizli'den alacağı destek de önemli. En yüksek oyu Ferizli verecek ve Mustafa İsen Hocamızın alnını her alanda ak çıkaracağız" ifadelerini kullandı.


Haber: Sakarya Kuzey
Karasu Haberleri / Siyaset


 Haber okunma sayısı: 4037

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mhp-karasu-kucukle-devam

MHP KARASU, KÜÇÜK'LE DEVAM

04 Eylül 2015 Cuma 15:15
kocaali-mahalleleri-oy-dagilimi

KOCAALİ MAHALLELERİ OY DAĞILIMI

10 Haziran 2015 Çarşamba 12:40
karasu-mahalleleri-oy-dagilimi

KARASU MAHALLELERİ OY DAĞILIMI

08 Haziran 2015 Pazartesi 19:12
mustafa-isen-ferizliden-basladi

MUSTAFA İSEN, FERİZLİ'DEN BAŞLADI

20 Şubat 2015 Cuma 13:23
recep-soyturk-moral-depoladi

RECEP SOYTÜRK, MORAL DEPOLADI

20 Şubat 2015 Cuma 13:04

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA