sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

12 Kasım 2019 Salı

www.sakaryakuzey.com whatsapp ihbar hattı 0536 073 72 72

Hendek Belediyesi bizden önde

hendek-belediyesi-bizden-onde

Karasu Belediyesi Büyük Birlik Partisi Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, Karasu Belediyesi ile Hendek Belediyesi’nin borçlarının ve diğer tüm özelliklerinin aynı olmasına rağmen Karasu Belediyesi’ndeki personellerin işten atılmasına bir türlü anlam veremediğini açıkladı.
07 Kasım 2019 Perşembe 12:20

 

50 işçi nasıl belediyeye alındı

31 Mart seçimlerinden sonra neden işçi çıkarıldığının tam olarak açıklamasının yapılmadığını ve Karasu Belediyesi’nin bütçe yetersiz bahaneleri ile işçi çıkardığını belirten Karasu Belediyesi Büyük Birlik Partisi Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, “Seçimden önce Karasu Belediyesi’ni Ak Parti yönetiyordu, seçimlerden sonra da Ak Parti yönetmeye devam etti. Peki, neden bu kadar işçi çıkarımı oldu. Karasu Belediyesi’nde 310 civarında işçi varken bunlardan 100’e yakın işçi zorla bıktırılarak işten çıkartıldı ve ya belediyeden atıldı. Fazla personel var ekonomi durumumuz iyi değil diyerek 100 yakın işçi atılırken, 50’ye yakın işçi siyasi yollarla işe alındı. Madem ekonomi kötü madem işçi fazlalığı var 50 işçi nasıl belediyeye alındı. İşçi fazlalığından dolayı sürekli açıklama yapan Karasu Belediyesi’ni diğer ilçelerle kıyaslamak gerekirse Hendek Belediyesi Büyük Birlik Partisi’nin Belediyesi ve 548 personel çalışıyor. Belediyeyi aldığı günden bu güne bir tane personel işten çıkarılmadı. Hendek Belediyesi’nde 548 kişi çalışıyor olması ve Ak Parti Belediyesi’nden Büyük Birlik Partisi’ne alınmasına rağmen tüm personellere iş verdi ve belediyede çalışmayan personel yok” dedi.

Kesinlikle işçi fazlalığı yok“Karasu Belediyesi Ak Parti Belediyesi’nden başka bir partiye geçmiş olsaydı yapılanlara anlam verirdim. Belediyeyi tekrar Ak Parti yönetimi devraldığı ve bu farklılığa bir türlü anlam veremiyorum” diyen Çatalbaş, “Hendek Belediyesi’nin bütçesi de 70.000 TL, Karasu Belediyesi’nin de bütçesi 70.000 TL. Hendek Belediyesi’nin de 25 kişilik meclis üyesi var Karasu Belediyesi’nin de 25 kişilik meclis üyesi var. Karasu Belediyesi’nin 100 trilyonun üzerinde borcu olduğu söyleniliyor ama Hendek Belediyesi’nin de Ak Parti’den alınmasına rağmen 100 trilyonun üzerinde borcu var. Hendek Belediyesi ile Karasu Belediyesi’nin borçları ve diğer tüm özellikleri eş değer iken hatta ve hatta Karasu Belediyesi’ne gelirin daha fazla olmasına rağmen personeller saçma sapan sebeplerden dolayı işten atılmasında art niyet arıyoruz. Her açıklamasında işçi fazla şeklinde açıklama yapmasından dolayı sonunda Karasu halkının kafasına işçi fazlalığını yerleştirdi. Karasu Belediyesi’nde kesinlikle işçi fazlalığı yok. İşçi fazlalığı olmadığına inanmayanlar Karasu Belediyesi ile tüm borçları eş değer olan ve 548 personel çalıştıran Hendek Belediyesi’ne giderek bilgi alabilirler” ifadelerini kullandı.  

Büyükşehir’in arkasına sığınmasınlar

Karasu Belediyesi’nin, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaların arkasına sığındığını belirten Çatalbaş, “Diğer tüm ilkelerde dağda, bayırda, ovada yol çalışmaları tam gaz devam ederken, Karasu Belediyesi sadece merkezde Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin caddeleri ile bazı caddelere asfalt yaptı, çalışıyoruz diyerek övünüyor. Gitsinler arka sokaklara, arka mahallelere baksınlar. Her yer patates tarlası gibi. Karasu’da şu anda alt yapı çalışması yapılarak asfalt atılan bir tek yer var orası da Karasu Sanayi Sitesi. Karasu Sanayi Sitesi’ne harcamış olduğu emeklerden dolayı Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanına hem Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı olarak hem de Karasu Belediyesi Büyük Birlik Partisi Meclis üyesi olarak sonsuz teşekkür ederim. 31 Mart seçimlerinden sonra bakıyoruz ki Kültür Caddesi ve Karakol Caddesi’ne, Karasu Belediyesi’nin asfalt attığına dair paylaşımları var. Fakat asfalt atılan ve yeşillendirme yapılan bu yollar Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait, Karasu Belediyesi’nin yolu değil. Büyükşehir işini yapıyor yapmaya da devam edecek fakat Karasu Belediyesi artık Büyükşehir Belediyesi’nin arkasına sığınmaktan vaz geçsin” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı

 

 

Haberin etiketleri:

Hendek, Belediyesi, bizden, önde


Haber okunma sayısı: 61

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

hendek-belediyesi-bizden-onde

Hendek Belediyesi bizden önde

07 Kasım 2019 Perşembe 12:20
neye-ugradigimizi-sasirdik

Neye uğradığımızı şaşırdık

06 Kasım 2019 Çarşamba 11:05
emekliye-430-liraya-varan-zam-geliyor

Emekliye 430 liraya varan zam geliyor!

02 Kasım 2019 Cumartesi 09:39
--uzman-cavusa-kadro-geliyor

Uzman çavuşa kadro geliyor

02 Kasım 2019 Cumartesi 00:04
sari-iletisimi-koparmiyoruz

Sarı, iletişimi koparmıyoruz

31 Ekim 2019 Perşembe 13:14
taslar-yerinden-oynayacak

Taşlar yerinden oynayacak

31 Ekim 2019 Perşembe 12:35

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA