Belediye iş yapmasını bilmiyor

-belediye-is-yapmasini-bilmiyor

Cumhuriyet Halk Partisi, Aziziye Mahallesi’nde gövde gösterisi yaptı. CHP Karasu Belediye Başkan Adayı Ahmet Özkan, Karasu Belediyesi’nin hesabının 30 Mart’ta kesileceğini belirtti. Özkan, “Belediye elindeki kaynakları iyi kullanamadı. Bunun adı iş bilmezliktir” dedi.
19 Mart 2014 Çarşamba 23:59

Kendi mahallem

Cumhuriyet Halk Partisi, Aziziye Mahallesi ziyaretinde gövde gösterisi yaptı. Cuma günü Aziziye’ye uzun bir araç konvoyu ile giden CHP’liler Aziziye’de coşku ile karşılandı. Aday tanıtımının gerçekleştiği mitingde gençleri temsil eden Onur Acar en çok alkışı alan isim oldu. CHP Karasu Belediye Başkan Adayı Ahmet Özkan, “Bu mahalle bana çok heyecan veriyor. Aziziye Mahallesi’ni çocukluğumdan beri kendi mahallem olarak zihnime kazımışım” diyerek sözlerine başladı.

Kaynaklar heba ediliyor

Aziziyelilerin coşkulu bekleyişi ile konuşmasına devam eden Özkan, “Sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için buradayız. Ben belediyeye uzak biri değilim. 10 yıla yakın bir süre belediyede Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yaptım. Belediyemiz yönetim anlayışından uzak. Kaynaklar heba ediliyor. Temizlik şirketi üzerinden büyük bir kaynak çıkışı var. 2009 yılında aylık 80 bin lira olan şirkete ödeme, 2012’den itibaren aylık 400 bin lira çıkmış. Bunun izahı yok” şeklinde sert açıklamalarda bulundu.Paralar ne oldu

Belediyenin son beş yılda bütçesinin harcamalar kısmına bakıldığında 150 milyon lira gibi bir rakama ulaştığını belirten CHP Karasu Belediye Başkan Adayı Ahmet Özkan, bu yatırımın ve hizmetin karşılığını halkın göremediğini belirtti. Özkan, “Belediye çalıştık diyor ama ne yol var ne de başka bir şey. Doğalgazı bahane ediyorlar ama yollar köstebek yuvası. Ayrıca AGDAŞ’tan tahribatların karşılığı olarak alınan paranın maaşlarda kullanıldığını duyduk. Ayrıca belediyenin esnafa dünya kadar borcu olduğu söyleniyor” şeklinde konuştu.

Karasu her şeyi biliyor

Belediyenin icralık olduğu söylentilerinin herkes tarafından konuşulduğunun da altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Ahmet Özkan, “Hacizden dolayı ve sahilden kum çalarken suçüstü yakalanan araçlar aylarca Yediemin Parkı’nda kalmadı mı?” dedi. Özkan, “SEDAŞ’a borç yüzünden hizmet binasının elektrikleri defalarca kesildi. Karasu halkı bunu biliyor. Karasu Belediyesinin piyasada kredisi sıfırlanmış durumda” ifadelerini kullandı.

Kıymet bilmiyorlar

Tartışmaya girmeden yapacaklarını Karasu halkına anlattıklarını ifade eden Özkan, “Belediyede israfa son vereceğiz ve yapılan tasarrufla ilçeye çok şeyler kazandıracağız” diye konuşmasına devam etti. Mühendislik diye bir kavram olduğunun altını çizen Özkan, “Belediyeyi yöneten siyasi kadrolar bu gerçeği bir kenara atmışlar. Mimarı, mühendisi, şehir plancısı ve peyzajcısı olan bir belediye bu kadroları kullanmıyor. Teknik ekibe evrak memuru görevi vereceksen, niye orada istihdam ediyorsun?” şeklinde konuştu.

Vaatlere ne oldu

Belediyenin şuandaki yönetiminin kendi yönetim anlayışlarına tezat olduğunu ifade eden Özkan, “Bizim anlayışımız işi ehline sormak, ondan fikir almak ve sonrasında uygulamaya koymaktır. Seçimle gelen belediye yöneticisine düşen de projelere kaynak bulmaktır” şeklinde konuşmalarına son verdi. Mitingde konuşan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Çağlayan, Ak Parti Adayı Mehmet İspiroğlu’nun MHP adayı olarak seçildiği 2009 seçimlerinde vatandaşa taahhüt ettiği “Genel Faaliyet ve Projelerimiz” başlıklı vaatlerinden örnekler verdi.

Hesabını kim verecek

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun ve MHP’nin bildirisinde toplam 30 vaat yer aldığını hatırlatan Bahattin Çağlayan sözlerine sert bir şekilde devam etti. Çağlayan, “Bunların içerisinde üniversite kampusundan spor tesislerine, gençlik ve kültür merkezlerinden sahilin düzenlenmesine, rüzgar santralinden yaşlılar için huzur evine kadar taahhütler yapılmış. Şimdi sizlere soruyorum, 5 yıllık görev süresi içerisinde bunların hangisi gerçekleştirildi? Bunun hesabını kandırılan halka kim verecek” diye konuştu.

Borcun çoğu duruyor

Çağlayan sözlerine “İspiroğlu şimdide halk ekmek vaat etti. Karasu’daki ekmek kralının kucağına oturdu” şeklinde oldu. Çağlayan, “İspiroğlu temiz su da vaat etmişti. Musluklardan kahve kıvamında çamurlu su akıyor. İşe alımlarda liyakat aranacağı sözü vermişti. Belediye eş dost çocuklarına iş kapısı oldu. Başkanın hakkını yememek lazım. Beş yılda yaptığı tek icraat Yer altı Çarşısı’nı kaldırıp park yapmak oldu. Onun da istimlak parasını bankadan borç aldı. Park ihalesini alan firmaya da borcun çoğu duruyor” diyerek konuşmasına son verdi.

 

Haberin etiketleri:

Belediye, , yapmasını, bilmiyor


Haber okunma sayısı: 962

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mhp-karasu-kucukle-devam

MHP KARASU, KÜÇÜK'LE DEVAM

04 Eylül 2015 Cuma 15:15
kocaali-mahalleleri-oy-dagilimi

KOCAALİ MAHALLELERİ OY DAĞILIMI

10 Haziran 2015 Çarşamba 12:40
karasu-mahalleleri-oy-dagilimi

KARASU MAHALLELERİ OY DAĞILIMI

08 Haziran 2015 Pazartesi 19:12
mustafa-isen-ferizliden-basladi

MUSTAFA İSEN, FERİZLİ'DEN BAŞLADI

20 Şubat 2015 Cuma 13:23
recep-soyturk-moral-depoladi

RECEP SOYTÜRK, MORAL DEPOLADI

20 Şubat 2015 Cuma 13:04

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA