sakarya-kuzey-gazetesi-haber-ihbar-hattı-0536-073-72-72 Baiylerimiz Arzum kırtasiye-Mert kırtasiye- Birlik büfe-Duman market-

20 Kasım 2019 Çarşamba

www.sakaryakuzey.com whatsapp ihbar hattı 0536 073 72 72

Mehmetçik’e selam olsun

mehmetcike-selam-olsun

Suriye’nin kuzeyinde devam etmekte olan Barış Pınarı Harekatı’na destek çığ gibi büyüyor. Yurt genelindeki birçok kurumdan olduğu gibi bir destek te Kocaali Belediye Başkanlığı’ndan geldi. Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Belediye Meclis Üyeleri basın açıklaması yaparak harekata desteğini yineledi.
25 Ekim 2019 Cuma 16:44

 

Mehmetçiğe selam
Kocaali Belediye Meclisi Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Basın Açıklamasında Bulundu. Açıklamaya Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Angın, Kocaali Belediyesi Meclis Üyeleri; Abdülhamit Bağ, Cafer Eriş, Mehmet Alemdar, Sevgi Serdar, Hasan Ali Kulaç, Batıkan Zorbey Turgut, Enver Çelik, Rıdvan Öner, Ayhan Çetinkaya, Ahmet Aygın, Zeki Kanbur katıldı. Mehmet Şanlı, Turan Kalfa, Serdar Gül, Emre Yılmaz ise mazeretlerinden dolayı programda yer alamadı. Belediye başkanlık makamında yapılan basın açıklamasının ardından harekatta görev alan Mehmetçiğe ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne asker selamı gönderildi.
Cinayet şebekesi

Meclis Üyeleri ve Kocaali Belediye Başkanlığı tarafından yapılan ve Belediye Başkanı Ahmet Acar tarafından okunan basın açıklamasında; “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden, başta Güneydoğu Anadolu Bölgemiz olmak üzere ülkemizin gelişmesini kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk kadın dinlemeden insanlarımızı katleden alçak pkk terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü pkkya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar, sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağı da Barış Pınarı Harekatını oluşturmaktadır”
İnsanlık dramı
“Suriye’de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşta birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü daeş/pyd/ypg gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. pkknın Suriye’deki yapılanması olan pyd/ypg, Suriye’nin kuzeyinde geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir”
İkiz kardeş
“Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve doğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırlarımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri; isimlendirme, görünüş ve üniforma açılarından farklılık gösterseler de özlerinde aynıdırlar ve bir birlerinin ikiz kardeşleridir”
Harekatı destekliyoruz
“Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı; bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektedir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan daeş, pkk,pyd,ypg terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriye’linin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Harekatını, Kocaali Belediyesi olarak destekliyoruz. Kocaali Belediyesi olarak, operasyonlarda şehit olan askerlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyoruz. Allah devletimizi ve milletimizi korusun” ifadelerine yer verildi.Haber okunma sayısı: 98

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-meclis-canli-yayinlandi

Meclis canlı yayınlandı

07 Kasım 2019 Perşembe 11:39
-chpde-kongre-telasi

CHP’de kongre telaşı

07 Kasım 2019 Perşembe 11:34
-maden-deresi-canlanacak

Maden Deresi canlanacak

07 Kasım 2019 Perşembe 11:32
-is-birligimiz-surecek

İş birliğimiz sürecek

07 Kasım 2019 Perşembe 11:29
ne-gerekiyorsa-yapariz

Ne gerekiyorsa yaparız

31 Ekim 2019 Perşembe 11:24
-gelecek-bu-genclerde

Gelecek bu gençlerde

31 Ekim 2019 Perşembe 11:23

ÜLKE GÜNDEMİ

YUSUF DEMİRCİOĞLU'NDAN ÇİFTE SAADET

Karasu Aziziye Mahallesi tiyatro topluluğu kurucularından Yusuf Demircioğlu, reklam ve dizi kariyerine bir yenisini

SAKARYA KARA TESLİM

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Pazartesi günü Sakarya genelinde okulları tatil etmesinin ardından gözler

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Kar yağışının Çarşamba gününden beri ülke genelinde ve Sakarya'da etkisinin sürdürmesinin ardından Devlet

YENİ YILA KARLA GİRECEĞİZ

Aralık ayının bitmesine günler kala kara kış kendisini kapıdan gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün

SAATLERİ GERİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra,

1 KASIM 2015 SEÇİM SONUÇLARI

Türkiye, 1 Kasım Pazar günü sandık başına gitti. Tüm yurtta olduğu gibi Karasu ve Kocaali'de de erken seçim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA